UFC on FOX 21: Maia vs. Condit – wyniki i relacja na żywo

UFC on FOX 21

170 lbs: Demian Maia pokonał Carlosa Condita przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:52, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
145 lbs: Anthony Pettis pokonał Charlesa Oliveirę przez poddanie (gilotyna) 1:49, runda 3
115 lbs: Paige VanZant pokonała Bec Rawlings przez KO (latające wysokie kopnięcie i ciosy w parterze) 0:17, runda 2

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 23:00 czasu polskiego):
155 lbs: Chad Laprise pokonał Thibaulta Goutiego przez TKO (ciosy) 1:36, runda 1
185 lbs: Ryan Janes vs. Adam Hunter
155 lbs: Jeremy Kennedy pokonał Alexa Ricciego przez jednogłośną decyzję

Demian Maia vs. Carlos Condit
Już na początku walki Brazylijczyk położył rywala na plecach, później walczył o przejście pozycji i zaszedł za plecy Carlosa skąd założył duszenie, którym zmusił Amerykanina do klepania.

Anthony Pettis vs. Charles Oliveira
Tuż po rozpoczęciu Brazylijczyk ruszył po sprowadzenie, co prawda nie udało mu się obalić Anthony’ego, ale Charles wpiął się za jego plecy. Showtime zdołał wyjść z zagrożonej pozycji i wrócić do stójki gdzie rozpoczął polowanie kopnięciami na wątrobę Oliveiry. Gdy Do Bronx położył się na macie Pettis ruszył na niego trafiając mocnymi ciosami z góry, Charles przetrwał i chwilę później to on był z góry. W drugich pięciu minutach Amerykanin kontynuował ostrzał, ale w połowie rundy Oliveira wpiął się w stójce za jego plecy i pracował nad duszeniem jednak i tym razem Anthony się wybronił. Tuż przed syreną Brazylijczyk udanie obalił. Na początku ostatniej odsłony Charles zdobył kolejne sprowadzenie i zadał kilka ciosów z góry jednak Showtime szybko znalazł się na górze, gdy Pettis próbował wstać Brazylijczyk poszedł po jego nogi i to był jego błąd – Anthony wyłapał głowę rywala a następnie zmusił gilotyną do klepania.

Paige VanZant vs. Bec Rawlings
Po krótkim rozpoznaniu w płaszczyźnie kickbokserskiej VanZant zepchnęła rywalkę na siatkę jednak nie zdołał jej tam długo utrzymać. Później przez długi czas kompletnie nic się nie działo, ponieważ większość ataków wyprowadzanych przez zawodniczki pruło powietrze. W ostatniej minucie Australijka zaczęło nieco przejmować inicjatywę celnie punktując pięściami. Koniec walki niespodziewanie przyszedł na początku drugiej odsłony kiedy Paige trafiła rywalkę latającym wysokim kopnięciem, Rawlings padła na deski a Amerykanka ciosami z góry zakończyła pojedynek.

Joe Lauzon vs. Jim Miller
W walce lekkich nie brakowało akcji od samego początku. J-Lau zaczął agresywnie w stójce by chwilę później próbować dojścia do skrętówki. W połowie rundy Lauzon obalił i zaatakował mocnymi uderzeniami z góry. Miller zdołał wrócić do stójki a w walce na nogach zaczął skutecznie punktować oponenta. Na początku drugiej rundy Jim kontynuował obijanie rywala w stójce a pojedynek chwilami przeradzał się w mocne wymiany uderzeń. W przedostatniej minucie rundy Lauzon zaliczył kolejne sprowadzenie a w parterze atakował ciosami. Trzecie pięć minut wyglądało bardzo podobnie, Miller w dalszym ciągu dominował w stójce a Joe obalał i atakował będąc z góry w parterze.

4 thoughts on “UFC on FOX 21: Maia vs. Condit – wyniki i relacja na żywo