UFC ogłosiło walkę Gustafsson vs Johnson na styczniowej gali w Szwecji

UFC oficjalnie podało informację o walce między Alexandrem Gustafssonem (16-2) i Anthony Johnsonem (18-4), która odbędzie się 24 stycznia w Tele2 Arena w Sztokholmie.

Pretendent numer jeden do tytułu wagi półciężkiej, Alexander „The Mauler” Gustafsson zmierzy się ze sklasyfikowanym na trzecim miejscu w rankingu UFC, specjalistą od nokautów – Anthonym „Rumble” Johnsonem. Pojedynek wyłoni pretendenta do tytułu wagi półciężkiej.

Gustafsson w zeszłym roku walczył z Jonem Jonesem o pas wagi półciężkiej jednak nie udało mu się odebrać tytułu „Bonesowi”. Teraz Szwed będzie szukał drugiej szansy by zawalczyć o tytuł i przed własną publicznością zmierzy się z Johnsonem, który ma osiem zwycięstw z rzędu w tym ostatnią wygraną przez KO z Antonio Rogerio Nogueirą.

„To będzie niesamowite wydarzenie,” powiedział Gustafsson, który w ostatniej walce w marcu pokonał Jimiego Manuwę. „Chcę by moje zwycięstwo w dniu 24 stycznia zobaczyło więcej jak 30 000 fanów. Później mam zamiar zdobyć tytuł mistrza. Moja podróż na szczyt zaczyna się już teraz.”

„Ta walka będzie toczyć się na jego ziemi, ale jestem gotowy przyjechać do Szwecji i udowodnić, że jestem następny w kolejce do walki o tytuł,” powiedział Johnson. „Nie jestem onieśmielony walką z Alexandrem przed jego fanami. Zamierzam wejść do walki i szukać nokautu, tak jak to robię w innych walkach. Nie mogę się doczekać!”

7 thoughts on “UFC ogłosiło walkę Gustafsson vs Johnson na styczniowej gali w Szwecji

  1. Nie wiem co myslec o Johnsonie. Bilnas ma imponujacy, jest twardy i nawet z Belfortem dopoki sie nie zasapal, to (wg mnie) dominowal.
    Gustaffson moze go wypunktowac i tylko tego sie boje, a Anthony mu moze wszystko.

  2. Suba nie bedzie , zapasow mysle tez nie za wiele. Antek ma niezla stojke z dobrym jebnieciem. Moze zrobic niespodzianke ale rozum stawia decyzje dla Gusa najbardziej prawdopodobny scenariusz.
    Mustela nie wiem gdzie ty widziales dominacje Antka , chyba jedynie w tym ,ze go obalil i mial pozycje z gory bo w sumie nic z niej nie robil. Cala reszta to katastrofa dla rumble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *