UFC ma problemy ze znalezieniem nowego partnera platformy telewizyjnej

Organizacji UFC kończy się powoli umowa z telewizją FOX z którą współpracowała przez siedem lat i w związku z tym trwają poszukiwania nowego partnera, ponieważ najprawdopodobniej UFC i FOX zakończą współpracę.

Sama umowa zakończy się pod koniec 2018 roku, więc wydaje się, że jest jeszcze sporo czasu, ale prace nad pozyskaniem nowego partnera rozpoczęły się już jakiś czas temu. Obecna umowa opiewa na około 120 milionów dolarów rocznie jednak UFC przy negocjacjach krzyknęło niebagatelną sumę 450 milionów dolarów rocznie, co dla stacji FOX jest zbyt dużą kwotą.

Sytuacja nie jest zbyt ciekawa, ponieważ jak donosi MMA Payout, „tradycyjne firmy medialne” nie palą się do wejścia we współpracę z największą organizacją MMA.

UFC podobno rozmawiało z takimi firmami jak Amazon, Oath i Netflix w celu nawiązania współpracy, jednak nic nie zostało jeszcze ustalone, przynajmniej oficjalnie.

Prezydent UFC Dana White nie wyklucza też nawiązania współpracy z partnerem telewizji cyfrowej, co może mieć miejsce, jeśli nie będą mogli podpisać umowy z inną platformą.

„Teraz z tą technologią jaką posiadamy, zbliżamy się do tego, o czym zawsze marzyłem” – powiedział Dana White w rozmowie z Unnamed Podvideocast. „Zawsze mówiłem, że nasze treści będą dostępne na całym świecie, zbudujemy bazę fanów, odkryjemy talenty w każdym kraju na całym świecie, a potem dojdziemy do punktu, w którym wszyscy będą mogli to oglądać w tym samym czasie na tej samej platformie.

Dotarliśmy do tego dnia … na platformie typu OTT.”

W zeszłym roku Dana White stworzył serię „Lookin 'For a Fight”, która zyskała sporą rzeszę fanów. W tej serii występują Dana White, Matt Serra i Din Thomas, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu nowych talentów, zasilających listę zawodników UFC. W każdym odcinku trio uczestniczy w różnych zabawnych przygodach niekoniecznie związanych z walkami.

Owa seria została przejęta przez Netflix, ale od początku nie opublikowano ani jednego odcinka w popularnym serwisie streamingowym. Rozmawiając z Mike’m Swick’iem w podcaście Real Quick, Dana White ujawnił, że umowa z Netflixem została porzucona.

„Nawiązałem współpracę z Netflixem i podpisaliśmy umowę, ale skończyliśmy na umowie z YouTube. Netflix chciał, abym zrobił zbyt wiele je***ch odcinków i programów. Nie jestem pier****ym producentem telewizyjnym.

Wymagali ode mnie zbyt wielu odcinków. Nie mogłem tego zrobić. Nigdy nie byłbym w stanie się z tego wywiązać.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *