UFC Fight Night 117: St-Preux vs Okami – wyniki na żywo

Walka wieczoru
205 lbs: Ovince St. Preux pokonał Yushina Okamiego przez techniczne poddanie (duszenie barkiem) 1:50, runda 1

Karta główna (godzina 4:00)
115 lbs: Jessica Andrade pokonała Claudię Gadelhę przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Dong Hyun Kim pokonał Takanoriego Gomiego przez TKO (ciosy) 1:30, runda 1
205 lbs: Gokhan Saki pokonał Luisa Henrique da Silvę przez KO (cios) 4:45, runda 1
145 lbs: Teruto Ishihara pokonał Rolandy Dy’a przez jednogłośną decyzję
150 lbs: Charles Rosa vs. Mizuto Hirota – walka usunięta ze względu na problemy zdrowotne Hiroty
125 lbs: Jussier Formiga pokonał Yutę Sasakiego przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:30, runda 1

Karta wstępna (godzina 2:00)
170 lbs: Keita Nakamura pokonał Alexa Morono przez niejednogłośną decyzję
115 lbs: Syuri Kondo pokonał Chana Mi Jeona przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Shinsho Anzai pokonał Luke’a Jumeau przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Daichi Abe  pokonał Hyun Gyu Lima przez jednogłośną decyzję

Ovince St. Preux vs. Yushin Okami
Równo z początkiem walki Okami ruszył z nieśmiałą próbą obalenia, którą Saint Preux z łatwością zastopował. OSP utrzymał się z góry i pracował nad przejściem z półgardy. Japończyk uparcie trzymał głowę rywala i zapłacił za to najwyższą cenę, ponieważ pochodzący z Haiti rywal duszeniem barkiem pozbawił go przytomności.

Claudia Gadelha vs. Jessica Andrade
Początkowo lepiej radziła sobie Gadelha, która znakomicie kontrowała szalone ataki rywalki, jej proste i podbródkowe znacznie częściej dochodziły celu niż cepy Andrade. Gdy Jessica zepchnęła Claudię na siatkę wydawało się, że nic się nie stanie jednak Andrade efektownym wysokim rzutem sprowadziła walkę do parteru, Gadelha szybko wróciła na nogi i próbowała gilotyny – bez sukcesu. Do końca rundy młodsza z Brazylijek karciła rywalkę ciosami z góry w parterze. Na początku drugiej odsłony to była 2-krotna pretendentka do mistrzowskiego pasa ruszyła po sprowadzenie, ale nie utrzymała oponentki w parterze. Nieudane próby obaleń i przyjęte ciosy odebrały sporo animuszu starszej z Brazylijek, Claudia słaniała się na nogach, przyjmowała kolejne uderzenia i nie potrafiła obalić Andrade. Również w ostatniej Jessica nie miała problemów z obaleniem i skontrolowaniem rywalki w parterze, 25-latka zadała niezliczoną ilość uderzeń pieczętując swoje wielki zwycięstwo.

Takanori Gomi vs. Dong Hyun Kim
Pojedynek lekkich rozpoczął się niezwykle spokojnie, przez niemal minutę zawodnicy nie mieli ze sobą kontaktu nieustannie czarując i czekając na posunięcie rywala. 80 sekund po rozpoczęciu pojedynku Kim posłał Gomiego na deski prawym prostym i dobił uderzeniami w parterze.

Gokhan Saki vs. Luis Henrique da Silva
Od początku walki Brazylijczyk starał się wywierać presję, ale raz po raz inkasował mocne uderzeniami Sakiego, który już w pierwszej minucie posłał Luisa na deski. Gdy walka wróciła do stójki Gokhan wybronił się przed próbą obalenia pod siatką co jeszcze dodało mu pewności siebie. 33-latek kontynuował terroryzowanie Silvy w stójce trafiając kolejnymi sierpami oraz niskimi kopnięciami, nie pozwalając sklinczować i obalić. Gdy w ostatniej minucie pierwszej rundy Brazylijczyk trafił kilkoma kolanami i łokciami wydawało się, że znalazł jakiś sposób na Gokhana jednak będąc plecami na siatce Saki odpalił dwa potężne lewe sierpy, po których rywala padł na matę a sędzia przerwał pojedynek.

Teruto Ishihara vs. Rolandy Dy
Reprezentant Team Alpha Male już w trzydziestej sekundzie walki świetnym lewym prostym posłał Filipińczyka na deski, ale nie zdołał zakończyć pojedynku. Dy wrócił na nogi jednak Teruto obaleniem za jedną nogę ponownie sprowadził walkę na matę gdzie do końca rundy kontynuował mocne obijanie rywala. W drugiej odsłonie, toczonej tylko na nogach, przewagą dysponował Dy, który w kilku akcjach trafił Ishiharę mocnymi uderzeniami. Japończyk próbował obalać jednak Rolando bronił się bez zarzutu. Na samym początku ostatnich pięciu Filipińczyk zdawał się naruszył oponenta, który błyskawicznie ruszył po sprowadzenie. W płaszczyźnie kickbokserskiej Teruto nie atakował już tak ochoczo jak wcześniej, ale nadal to Dy notował więcej sukcesów w tej płaszczyźnie. Walka co chwila była przerywana przez kopnięcia poniżej pasa w wykonaniu Rolando za co został ukarany odjęciem punktu. Na dwie minuty przed końcową syreną Ishihara zaliczył kolejne sprowadzenie, ale nie utrzymał rywala długo w parterze.

Jussier Formiga vs. Yuta Sasaki
W pierwszych minutach walki toczonych w stójce minimalną przewagą dysponował Sasaki, Japończyk wykorzystywał przewagę zasięgu by głównie prostymi i sierpami punktować rywala. Po ok.3 minutach pojedynku Formiga udanie obalił a niecałe 60 sekund później był już wpięty za plecami rywala. Jussier próbował zakończyć walkę i w końcu dopiął swego na 30 sekund przed syreną kończącą I odsłonę.

4 thoughts on “UFC Fight Night 117: St-Preux vs Okami – wyniki na żywo