UFC będzie chciało od stacji FOX $450 milionów dolarów rocznie za prawa do transmisji gal

fullhdpictures.com
fullhdpictures.com

Nowi właściciele UFC kierują organizacją dopiero od niedawna, ale już zaprowadzili kilka istotnych zmian i nic nie zapowiada, by mieli na tym poprzestać.

Po sprzedaży UFC grupie WME-IMG za olbrzymią kwotę $4 miliardów dolarów, pojawiło się wiele pytań i spekulacji na temat tego jak dalej organizacja będzie prosperować i czy zajdą jakieś zmiany. Jak sami widzimy zmiany zaszły jak chociażby te na stanowiskach najważniejszych osób w organizacji. Wielu fanów oraz zawodników wyraziło i nadal wyraża swoje niezadowolenie, podczas gdy UFC i jej szefowie starają się zwiększyć zyski i sprzedają udziały.

The Sports Business Journal poinformował o tym, że planem UFC będzie zwiększenie aż czterokrotnie sprzedaży praw transmisji telewizyjnych jakie ma obecnie stacja FOX.

„Kiedy UFC zostało sprzedane tego lata, organizacja powiedziała swoim nowym nabywcom, że celem jest aż czterokrotny wzrost przychodu z praw medialnych. Byłaby to niebagatelna kwota $450 milionów dolarów rocznie, co byłoby ogromnym skokiem w porównaniu z dotychczasowej średniej rocznej na poziomie $115 milionów jakie w tej chwili płaci FOX Sports według kilku źródeł z innych mediów i UFC. Negocjacje w tej sprawie miałyby się rozpocząć w przyszłym roku. Według źródła wynika, że UFC chce podpisać na tych warunkach dziesięcioletnią umowę z telewizją FOX.”

One thought on “UFC będzie chciało od stacji FOX $450 milionów dolarów rocznie za prawa do transmisji gal

  1. No i bedzie „The Mixed Martial Arts Athletes Association”
    W sumie widac wszycy maja w dupie pasy i titleshoty, konferencja byla tylko o kasie, ze UFC powinno wiecej placic i bardziej zabezpieczac zawodnikow 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *