UFC 183: Anderson Silva vs Nick Diaz

Były dominator wagi średniej w UFC i król rankingu p4p – Anderson Silva (33-6)  zgodził się na walkę z Nickiem Diazem (26-9).

 

Do walki dojdzie na UFC 183, 31.01.2015, Las Vegas.

Szef organizacji Dana White potwierdził, że Spider zmierzy się z Diazem.

Anderson nie walczył od 28 listopada 2013, czyli od okropnej kontuzji nogi. Wychodzi na to ze przerwa od walk potrwa 13 miesięcy. Diaz od 16 Marca 2013 czyli jeszcze dłużej, z powodu zawirowań kontraktowych i walki o lepsze pieniądze.

Oboje ostatnie 2 walki przegrali, z tym, że Spider stracił pas i dał się znokautować w 1 walce, a w rewanżu doznał poważne kontuzji.

Diaz przegrał po  decyzji (dla wielu to on powinien wygrać tą walkę) z Conditem, a następnie przegrał walkę o pas z GSP.

10 thoughts on “UFC 183: Anderson Silva vs Nick Diaz

  1. To jest jakieś nieporozumienie!!!! Mam duzy szacunek za wszystko co zrobiłe Spider dla MMA, ale teraz jestem nieco zmieszany. Szkoda, że nie chciał tak chętnie walczyć z kimś z wyższej kategorii wagowej. W moim odczuciu ta walka to takie trochę ” pójście na łatwiznę”. A Wy co sądzicie?:P

  2. Mi tam się podoba. Silva jest po kontuzji wiec nalezy mu sie walka na przetarcie. Diaz sam chcial i wie, ze na tej walce moze zarobic wiecej $$ niz na innych. Stylistycznie Diaz bardzo pasuje Silvie, a mimo to jakos nie moge go sobie wyobrazic znokautowanego. Mozna zatem spodziewac sie dobrego show 🙂

  3. Silva zawsze stara się dobrać sobie lżejszego i mniejszego rywala.
    Ta tendencja jest coraz bardzo widoczna. Z równymi sobie pod względem warunków fizycznych już tak dobrze mu nie idzie.

    Stawiam na Nicka Diaza choć to wymarzony przeciwnik dla Silvy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *