Tyron Woodley wskazuje kolejnego przeciwnika dla CM Punka

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kolega klubowy CM Punka, mistrz wagi półśredniej UFC Tyron Woodley ma dla niego kandydata do kolejnej walki.

Była gwiazda WWE Phil „CM Punk” Brooks wreszcie doczekał się swojego debiutu w organizacji na gali UFC 203, ale pojedynek z Mickey’em Gallem nie zakończył się dla niego najlepiej, ponieważ został poddany w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców.

Dana White stwierdził, że być może CM Punk dostanie jeszcze szansę w drugiej walce na jednej z przyszłych gal, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach. Innego zdania jest Tyron Woodley, który już zestawił Phila Brooksa do walki z nowym przeciwnikiem.

„On był w klubie już na drugi dzień. Byłem tam i widziałem jego samochód, więc postanowiłem, że podejdę i zapytam co u niego słychać, ale on był w tym czasie chyba pod prysznicem, więc nie spotkaliśmy się, ale on wrócił do treningów.”

Woodley był na gali UFC 203 i osobiście wspierał CM Punka w jego debiucie i teraz wskazuje z kim mógłby się zmierzyć w kolejnej walce. Co ciekawe, kandydat Woodleya jest jeszcze bardziej doświadczonym przeciwnikiem z solidnym rekordem, więc nie wiadomo, czy Tyron nie posunął się zbyt daleko w tym zestawieniu.

„Chciałbym go zobaczyć w walce z tym gosciem z którym walczył Belal Muhammad, z tym gosciem co ma czerwonego irokeza. Myślę, że to ten gość z TUF’a (Augusto miał pojawić się w TUF, ale ostatecznie został przyjęty od razu do UFC). Uważam, że Mickey Gall był całkiem dobry. To byłby twardy orzech do zgryzienia dla niego.”

Woodleyowi chodziło o Augusto Montano (15-3), 31-letniego zawodnika pochodzącego z Meksyku, który miał być uczestnikiem TUF Latin America, ale ostatecznie UFC od razu podpisało z nim kontrakt. Swoją karierę rozpoczął w 2008 roku, a w UFC zadebiutował na gali UFC 180 pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Chrisa Heatherly. Niestety kolejne dwie walki zakończyły się dla Montano porażkami z Cathalem Pendredem przez decyzję i Belalem Muhammadem przez TKO w trzecie rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *