Tyron Woodley vs. Stephen Thompson II i Nick Diaz vs. Robbie Lawler II w planach na UFC 209

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mocne walki w kategorii półśredniej planowane na marcową galę.

Kilka godzin temu Chris Taylor z portalu BJPenn.com poinformował, że ma informacje na temat planowanych na UFC 209 walkach w kategorii półśredniej. Dziennikarz poinformował, że największa organizacji MMA na świecie planuje zestawienie dwóch rewanżów: Tyrona Woodleya (16-3-1, 6-2-1 w UFC) z Stephenem Thompsonem (13-1-1, 8-1-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) oraz Robbiego Lawlera (27-11 1 NC, 12-5 w UFC, #2 w rankingu UFC) z Nickiem Diazem (26-9 2 NC, 8-6 1 NC w UFC).

The Chosen One i Wonderboy spotkali się w klatce podczas co-main eventu gali UFC 205, po niesamowitej 25-minutowej wojnie sędziowie wskazali na remis i pas pozostał na biodrach reprezentanta Roufusport. Przed pojedynkiem na UFC 205 Thompson wygrał siedem walk z rzędu pokonując m.in. Rory’ego MacDonalda i Johny’ego Hendricksa zaś Woodley w przeszłości odprawiał m.in. Robbiego Lawlera i Kelvina Gasteluma.

Ruthless walczył z Diazem na UFC 47, wówczas zawodnik ze Stockton efektownie znokautował rywala. Lawler na UFC 201 stracił mistrzostwo wagi półśredniej na rzecz Tyrona Woodleya wcześniej broniąc pas w starciach z Rorym MacDonaldem i Carlosem Conditem. Diaz nie walczył od stycznia 2015r., na UFC 183 Amerykanin przegrał decyzją sędziów z Andersonem Silvą, ale wynik walki zmieniono na no contest, ponieważ w organizmach obu zawodników wykryto zabronione substancje. Na Nicka została nałożona kara zawieszenia, która ostatecznie zakończyła się 1 sierpnia bieżącego roku.

I małe przypomnienie w jaki sposób Diaz rozprawił się z Robbiem w 2004r.

Gala UFC 209 odbędzie się 4 marca w Las Vegas.

One thought on “Tyron Woodley vs. Stephen Thompson II i Nick Diaz vs. Robbie Lawler II w planach na UFC 209

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *