Teemu Packalen wypada z walki z Marcinem Heldem na UFC w Gdańsku, Piotr Hallmann gotowy na zastępstwo

Rafał Tarnowski

Teemu Packalen poinformował, że musi wycofać się z walki z Marcinem Heldem na gali UFC w Gdańsku. Powodem jest kontuzja.

Fin ogłosił, że podczas treningu doznał kontuzji kolana, która uniemożliwi mu wzięcie udziału w gali UFC w Polsce i musi przejść operację, która wykluczy go na dłuższy czas. Packalen powiedział, że przeszedł bardzo intensywny okres przygotowawczy, który bardzo dobrze przygotował go do pojedynku i miał być w najlepszej formie niż kiedykolwiek, ale kontuzja zmieniła jego plany.

Chociaż do gali UFC Fight Night 118 zostało jeszcze trochę czasu i UFC zapewne znajdzie zastępstwo dla Marcina Helda, to swoją pomoc zaoferował były zawodnik UFC Piotr Hallmann, który napisał na swoim fanpage’u, że jest gotowy na powrót do Oktagonu. Hallmann (18-6) stoczył dla UFC sześć pojedynków wygrywając dwa z Francisco Trinaldo i Yvesem Edwardsem. Porażki z Al’em Iaquinta oraz trzy kolejne pod rząd z Gleisonem Tibau, Magomedem Mustafaevem i Alexem Oliveira sprawiły, że Płetwal został zwolniony z UFC. Od tamtej pory Hallmann stoczył cztery walki w Polsce na galach Slava Republic 1 wygrywając z Jasonem Ponetem, dwie na galach FEN 12 i FEN 17 przegrywając z Kamilem Łebkowskim i wygrywając z Patrykiem Nowakiem oraz zwyciężając z Adrianem Zielińskim na gali ACB 63.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *