Tatiana Suarez vs. Nina Ansaroff i Joanne Calderwood vs. Katlyn Chookagian na UFC 238

mmajunkie.com

Pojedynki kobiet w rozpisce czerwcowej gali.

Wczoraj organizacja UFC potwierdziała dwa starcia istotne dla rozkładu sił w kobiecych dywizjach. W wadze słomkowej Tatiana Suarez (7-0, 4-0 w UFC, #3 w rankingu UFC) zmierzy się z Niną Ansaroff (10-5, 4-2 w UFC, #3 w rankingu UFC) zaś w kategorii muszej Joanne Calderwood (13-3, 5-3 w UFC, #7 w rankingu UFC) podejmie Katlyn Chookagian (11-2, 5-2 w UFC, #3 w rankingu UFC).

Suarez trafiła do największej organizacji MMA na świecie poprzez wygranie turnieju w 23 edycji show The Ultimate Fighter, w finale 28-latka poddała Amandę Cooper. W późniejszych występach Tatiana pokonała Viviane Pereirę, Alexę Grasso i Carlę Esparzę.

Ansaroff jest obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, po nieudanym starcie rywalizacji w UFC 33-latka zanotowała zwycięstwa w walkach z Jocelyn Jones-Lybarger, Angelą Hill, Randą Markos i Claudią Gadelhą.

Calderwood w ostatnim czasie walczy rzadko, w ciągu ostatnich dwóch lat stoczyła trzy pojedynki. Po przegranej w starciu z Cynthią Calvillo Szkotka pokonała Kalindrę Farię i Ariane Lipski.

Chookagian wygrała trzy z czterech ostatnich walk. Po pokonaniu Irene Aldany, Marii Romero Boreli i Alexis Davis Amerykanka musiała uznać wyższość Jessici Eye.

Gala UFC 238 odbędzie się 8 czerwca w Chicago.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *