Szymon Kołecki kontuzjowany, walka z Łukaszem Jurkowskim na KSW 55 odwołana

KSW

Nie dojdzie do pojedynku między Szymonem Kołeckim a Łukaszem Jurkowskim na październikowej gali KSW 55. Powodem jej odwołania jest kontuzja Kołeckiego.

Organizacja KSW umieściła w swoich mediach społecznościowych film z wypowiedzią Szymona Kołeckiego, który oznajmił, że doznał kontuzji, która nie pozwoli mu stanąć do pojedynku z Łukaszem Jurkowskim na gali zaplanowanej na 10 października.

„Kiedyś mój dobry znajomy powiedział mi, że jak wszystko się układa i wydaje się, że wszystko jest fajnie i w porządku, to tylko czekać, z której strony ci przywalą. Dzisiaj tym ciosem dla mnie, poważnym ciosem, jest kontuzja, której się nabawiłem w ostatnich dniach podczas treningów.

Od kilku miesięcy jestem w stałych, ciężkich przygotowaniach, ponieważ szykowałem się do walki. Teraz szykowałem się do walki 10 października. Niestety, kontuzja, której doznałem, nie pozwala mi aktywnie trenować, a tym bardziej walczyć.

Doznałem kontuzji szyi, a dokładnie naczyń krwionośnych, ponieważ po wielu próbach ucisku, duszeń, szarpnięć doszło do uszkodzenia naczyń krwionośnych. W tym okresie lekarze nie pozwalają mi na pełny trening na 100-procentowy trening, a tym bardziej nie pozwalają mi walczyć 10 października.

Mam nadzieję, że terapia włączona jak najszybciej pozwoli mi wrócić do pełnych treningów, a Federacja pozwoli mi naszą walkę – moją i Łukasza – przenieść na pierwszy możliwy termin.

Ty, Juras, mam nadzieję, że te tygodnie wykorzystasz na poprawę swojej kondycji fizycznej i wyjdziesz do naszej walki jeszcze lepiej przygotowany, niż byłbyś 10 października.”

Dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów umieścił również wpis o kontuzji w swoich mediach społecznościowych:

„Niestety, na gali KSW 55 nie zawalczę z powodu kontuzji. Kilka dni temu po wielu badaniach i konsultacjach zostało zdiagnozowane u mnie przemęczenie naczynia  krwionośnego w szyi i do czasu pełnego wyleczenie lekarze nie dali mi zgody na treningi , a tym bardziej na walkę ponieważ w przypadku pogorszenie się stanu zdrowia mogłoby zrobić się niebezpiecznie. Badania kontrolne mam 1 października i mam nadzieję po tej dacie wrócić do pełnych treningów. Przepraszam wszystkich kibiców, których brak mojej walki zasmuci, ale zdrowie najważniejsze. Trzymajcie kciuki 💪. Do zobaczenia na gali najszybciej jak się da.”

Niestety, na gali KSW 55 nie zawalczę z powodu kontuzji. Kilka dni temu po wielu badaniach i konsultacjach zostało…

Opublikowany przez Szymona Kołeckiego Poniedziałek, 14 września 2020

Na wieści o wycofaniu się Szymona Kołeckiego z walki na KSW 55, szybko zareagował jego niedoszły przeciwnik Łukasz „Juras” Jurkowski.

„Niestety taki jest to sport… – napisał. – Nie ma co nic więcej pisać. Szybkiego powrotu do zdrowia Szymon. Do zobaczenia w klatce, oby jeszcze w tym roku. Będę gotowy.”

W chwili obecnej nie wiadomo, czy Federacja KSW będzie szukać nowego przeciwnika dla Jurkowskiego, czy zdecyduje się przełożyć ich pojedynek ponownie na inny termin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *