Stipe Miocic nakłania Daniela Cormiera do rewanżu przed jego 40. urodzinami

Fot. UFC.com

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic nadal pracuje nad tym, aby doprowadzić do pojedynku rewanżowego z aktualnym mistrzem Danielem Cormierem, który odebrał mu w ubiegłym roku mistrzowski pas.

W lipcu 2018 r. Cormier ciężko znokautował Miocica w pojedynku o pa wagi 265 funtów na gali UFC 226. DC ubił Miocica już w pierwszej rundzie zostając mistrzem w dwóch kategoriach wagowych. Od tamtej walki Stipe nawołuje do rewanżu. Miocic pobił rekord liczby udanych obron tytułu mistrza wagi ciężkiej w historii UFC.

Czasu na potencjalny rewanż jest niewiele, ponieważ 20 marca Daniel Cormier skończy 40 lat, a DC zapowiadał, że chciałby przejść na emeryturę przed swoimi 40. urodzinami. Prezydent UFC, Dana White, ma nadzieję, że Cormier odłoży w czasie plany zakończenia kariery podobnie jak Stipe Miocic, który kolejny raz spróbował zachęcić Cormiera do rewanżu przed jego urodzinami:

„Danielu Cormierze, 20 marca zbliża się szybko. Załatwmy tę sprawę i walczmy zapisując ten pojedynek w książkach, zanim zdmuchniesz świeczki na torcie.”

Daniel Cormier ma za sobą pierwszą obronę mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej zakończoną sukcesem w pojedynku z Derrickiem Lewisem, którego pokonał przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie na gali UFC 230 w listopadzie. Z kolei Stipe Miocic nie walczył od czasu porażki z Cormierem.

Nie wiadomo, czy kolejną walką o pas wagi ciężkiej będzie pojedynek Daniela Cormiera z Brockiem Lesnarem, jak wcześniej zakładano, czy właśnie rewanż ze Stipe Miocicem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *