Sprzeczne informacje dotyczące sprzedaży UFC

UFC money

Ponownie pojawiły się informacje dotyczące sprzedaży UFC, które miało zostać sprzedane za 4,2 mld dolarów jednak organizacja dementuje te doniesienia.

Nie znamy szczegółów dotyczących negocjacji ani nazwy potencjalnego nabywcy, ale sprawa jest gorąca. Szefostwo UFC twierdzi jednak, że nie są to prawdziwe informacje o czym mówił dla Yahoo Sports! wice szef UFC Dave Sholler.

— Informacje o sprzedaży UFC podane przez FloCombat.com są nieprawdziwe. Poinformowaliśmy o tym naszych pracowników przesyłając im notatkę.

Sholler nie chciał odpowiadać na pytania podobnie jak Dana White, który odmówił komentarza. ESPN podało w dniu 9 maja informację o tym, że UFC jest w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących sprzedaży organizacji. Dana White również zdementował wówczas te doniesienia.

Jeremy Botter z FloCombat.com poinformował w poniedziałek, że według różnych anonimowych źródeł, grupa kierowana przez WME/IMG wykupi UFC za 4,2 mld dolarów. Według Bottera, większa część pieniędzy na tę transakcję miałaby pochodzić od dwóch chińskich firm Dalian Wanda Group i TenCent Holdings. Dodatkowo, swój udział w kupnie UFC miałaby The Kraft Group zarządzana przez Roberta Krafta, który jest właścicielem klubu futbolowego New England Patriots.

One thought on “Sprzeczne informacje dotyczące sprzedaży UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *