Soszynski vs. Bonnar 2 na TUF 11 Finale? (Update)

(fot. sherdog.com)

UFC poważnie wzięło się za zestawienie rewanżu pomiędzy Krzysztofem Soszynskim (19-9-1) a Stephanem Bonnarem (11-7). Póki co na ten temat krążyły tylko plotki opierające się na wypowiedziach samych zawodników, którzy na UFC 110, po równej, choć ostatecznie zakończonej interwencją lekarza na korzyść polskiego Kanadyjczyka walce wyrazili chęć ponownego skrzyżowania rękawic w celu ostatecznego ustalenia kto jest lepszy.

W sieci pojawiła się już konkretna data – 19 czerwca, czyli finał jedenastego TUFa, którego pierwszy odcinek wyemitowany zostanie w ostatni dzień marca. Nie licząc finału programu, to pierwsza walka zapowiedziana na tą galę.

Obaj fajterzy do UFC dostali się właśnie za pomocą TUFa. Bonnar uczestniczył w pierwszej, historycznej edycji show, dając w finale przeciwko Forrestowi Griffinowi jedną z najlepszych walk w dziejach MMA (przegrał przez decyzję), natomiast Krzysiek w półfinale ósmej edycji programu uległ Vinny’emu Magalhaesowi przez balachę, choć mimo to znalazł uznanie w oczach oficjeli organizacji i podpisał z nią kontrakt.

Stephan ostatnią wygraną walkę zaliczył w październiku 2007 roku przez co – biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję Soszynskiego w Octagonie w ostatnich latach (aktualnie w UFC 4-1) – to The Polish Experiment był faworytem niedawnej walki obu dżentelmenów i w związku z odniesionym w niej sukcesem nie inaczej będzie w przypadku rewanżu.

Update: Pojedynek zestawiono na UFC 116 (3 lipca). Rozpiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *