Skoro Conor McGregor nie chce przyjść do Jose Aldo, to Aldo przyjdzie do McGregora

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Po tym jak Conor McGregor zrzekł się pasa wagi piórkowej, który z powrotem trafił do Jose Aldo, Brazylijczyk wciąż chce stoczyć z nim rewanż.

Jose Aldo stracił tytuł w walce z Conorem McGregorem na gali UFC 194, ale w zeszłym miesiącu Irlandczyk musiał zrzec się tytułu wagi piórkowej po tym jak został mistrzem kategorii lekkiej po wygranej walce z Eddie Alvarezem. McGregor był przez wielu krytykowany za to, że nie staje do obrony tytułu 145 funtów i zamiast tego skakał po dywizjach półśredniej i lekkiej. W tym czasie Aldo postawił UFC ultimatum, że jeśli organizacja nie zrobi czegoś w tej sprawie, to on odejdzie na emeryturę.

Aktualnie „Scarface” twierdzi, że Conor McGregor ucieka przed nim i zapowiada, że jeśli Irlandczyk nie chce przyjść do niego, to on pójdzie do wagi lekkiej.

„Chcę dostać walkę z Conorem, ale on ucieka przed tą walką. Chcę zobaczyć jak rozwiną się sprawy w dywizji. Będziemy jednak walczyć w wadze lekkiej. Nie chce rywalizować z nim w dywizji piórkowej. Jestem mistrzem i pokonałem wszystkich, więc chcę zawalczyć też w nowej kategorii od kiedy jest to teraz możliwe. Nie jest to możliwe tylko dla jednego gościa. Będę prosił o walkę oraz odmawiał walk jeśli będę chciał. Odkąd Dana White powiedział, że nie będzie zmuszał nikogo do walki, to teraz ja będę decydował.”

Chociaż Aldo powinien teraz zmierzyć się z Maxem Holloway’em, który w walce z Anthonym Pettisem zdobył tymczasowy tytuł wagi piórkowej, Jose bagatelizuje wygraną Maxa nazywając tymczasowy tytuł gównem. Aldo będzie jednak wciąż dążył do super walki z McGregorem.

„Tymczasowy tytuł jest gówno warty. Nawet wtedy jak ja go zdobyłem na UFC 200, to mówiłem tak samo. To jest po prostu je***a wymówka dla kogoś kto chce ratować taką walką galę. Oto jakie znaczenie ma ten pas. Jestem mistrzem i będę czekał na obronę swojego tytułu. Jeśli walka z Holloway’em nie dojdzie do skutku, to mogę stoczyć super walkę lub zawalczyć w innej dywizji.”

Jose Aldo jest aktualnie na #5 miejscu w rankingu pound-for-pound i w ciągu dziesięciu lat przegrał tylko jedną walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *