Shogun vs. Manuwa w planach, Oleinik vs. Rosholt na UFC Fight Night Austin

Dodatkowo 5 pojedynków wzbogaciło kartę UFC 179.

Jak podano we wczorajszym wydaniu UFC Tonight, największa organizacja MMA na świecie jest bliska zestawienia walki Mauricio Ruy (22-9, 6-7 w UFC, 9# w rankingu UFC) z Jimim Manuwą (14-1, 3-1 w UFC, 11# w rankingu UFC). Walka miałaby odbyć się 8 listopada na gali w Brazylii.

Przeciwnika w 4 swojej walce w oktagonie UFC poznał Jared Rosholt (11-1, 3-0 w UFC). Amerykanin 22 listopada zmierzy się z Alexeyem Oleinikiem (49-9-1, 1-0 w UFC). Rosholt do tej pory w UFC pokonał Wala Harrisa, Daniela Omielańczuka i Soę Paleleia. Z kolei Rosjanin ma za sobą 10 zwycięstw z rzędu w tym debiut w UFC wygrany przez poddanie w I rundzie.

W ostatnich dniach mocno wzbogaciła się karta gali oznaczonej numerem 179.

Pokonany w ostatniej walce przez Cuba Swansona, Jeremy Stephens (23-10, 10-9 w UFC, 11# w rankingu UFC) podejmie walkę z Lucasem Martinsem (15-1, 3-1 w UFC). Po nieudanym debiucie w UFC Brazylijczyk wygrał 3 walki za każdym razem odprawiając rywali przed czasem.

W innym ciekawie wyglądającym pojedynku Andre Fili (13-2, 1-1 w UFC) skrzyżuje rękawice z Felipe Arantesem (16-6-1 2 NC, 3-2-1 w UFC).
Amerykanin w ostatniej walce uległ Maxowi Hollowayowi a wcześniej udało mu się pokonać Jeremy’ego Larsena. Felipe walczy w kratkę, w 6 występach w UFC zaliczył 3 wygrane, 2 porażki i remis. Ostatni raz do oktagonu wszedł 15 lutego i przez decyzję sędziów pokonał Maximo Blanco.

Na galę UFC 179 zakontraktowano jeszcze 3 pojedynki:
Scott Jorgensen vs. Wilson Reis w wadze muszej,
Wiliam Macario vs. Neil Magny w wadze półśredniej,
Fabricio Camoes vs. Josh Shockley w wadze lekkiej.

3 thoughts on “Shogun vs. Manuwa w planach, Oleinik vs. Rosholt na UFC Fight Night Austin

  1. Manuwa może być trudnym przeciwnikiem dla Shoguna. Ma dobrą stójkę i potężne ciosy. Rua ostatnio bardzo kiepsko przędzie więc Manuwa ma spore szanse na wygranie tej walki. Podobne zdanie mam o Oleiniku, który będzie zapewne chciał znów poddać rywala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *