Serigne Ousmane Dia rywalem Mariusza Pudzianowskiego na gali KSW 59

Mariusz Pudzianowski Facebook / Pierre-Yves Beaudouin

Organizacja KSW przedstawiła kolejnego rywala Mariusza Pudzianowskiego na nadchodzącej gali KSW 59. Tym razem KSW pozyskało naprawdę egzotycznego przeciwnika, Serigne Ousmane Dia.

Mariusz Pudzianowski (13-7, 1 NC) swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2019 roku na gali KSW 51 na której pokonał przez TKO w drugiej rundzie Erko Juna. Kolejną walkę w 2020 roku, „Pudzian” miał stoczyć na gali KSW 53 na której miał zmierzyć się z Quentinem Domingosem, jednak wycofał się z pojedynku z powodu kontuzji. Wkrótce potem gala została odwołana i przełożona na inny termin z powodu pandemii koronawirusa. Pudzianowski ostatecznie zdecydował odpuścić sobie rywalizację, robiąc ponad roczną przerwę.

W ostatnim czasie zaczęło krążyć pogłoski, jakoby przeciwnikiem Pudzianowskiego miałby być mierzący 190 cm wzrostu i ważący ponad 140 kg, 44-letni Senegalczyk, Serigne Ousmane Dia (2-0 MMA). „Bombardier” stoczył w zawodowym MMA 2 walki, które wygrał przez nokauty. Wcześniej Dia rywalizował w senegalskich zapasach.

KSW oficjalnie potwierdziło, że Serigne Ousmane Dia zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW 59, która odbędzie się 20 marca. Na tej samej gali mistrz wagi koguciej Antun Račić stanie do obrony tytułu przed Sebastianem Przybyszem.

Poniżej przedstawienie rywala Mariusza Pudzianowskiego oraz jedna z dwóch walk Serigne Ousmane Dia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *