Sean Shelby: UFC oferował Khabibowi Nurmagomedovi walkę z Tonym Fergusonem na UFC 217

mmafighting.com

Matchmaker UFC o zestawianiu walk w kategorii lekkiej.

Podczas UFC 216 Tony Ferguson (22-3, 12-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) zmierzy się z Kevinem Lee (16-2, 9-2 w UFC, #7 w rankingu UFC) w walce o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej. Nie wiele jednak brakło a to Khabib Nurmagomedov (24-0, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) byłby rywalem El Cucuya, ale podczas eventu oznaczonego numerem 217.

Jak powiedział Sean Shelby, matchmaker UFC, organizacji proponowała Rosjaninowi walkę z Fergusonem na gali w Nowym Jorku, ale on odrzucił propozycję tłumacząc, że będzie gotowy do walki w grudniu.

Żeby wszystko było jasne, Nurmagomedovowi została zaoferowana walka na 4 listopada. Wtedy staraliśmy się złożyć karty walk do końca roku.

Dostałem informację, że on nie będzie gotowy na tę datę i prawdopodobnie nie będzie w stanie walczyć przed grudniem. To zostawiło Tony’ego bez rywala. To nie chodzi o jednego zawodnika tylko o dwóch.

Z tego powodu Tony został zestawiony do walki z Lee, który ma na koncie 11 walk w UFC i obecnie jest na fali pięciu kolejnych zwycięstw po pokonaniu m.in. Michaela Chiesy i Francisco Trinaldo.

Nurmagomedov w tym roku jeszcze nie walczył, ostatni raz Rosjanin zaprezentował się w oktagonie w listopadzie 2016r., podczas UFC 205 Khabib zdemolował i poddał Michaela Johnsona.

3 thoughts on “Sean Shelby: UFC oferował Khabibowi Nurmagomedovi walkę z Tonym Fergusonem na UFC 217

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *