Ronaldo Souza zirytowany tym, że Luke Rockhold dostał walkę o pas, a on musi nadal czekać

Foto: Divulgação
Foto: Divulgação

W dywizji wagi średniej zrobiło się trochę ciasno jeśli chodzi o pretendentów do tytułu i teraz jeden jest zawiedziony, że ten drugi dostał walkę o pas.

Jak wiemy pierwszym w kolejce po pas będzie Luke Rockhold i ta decyzja nie podoba się Ronaldo Souzie. Być może takie nastawienie Brazylijczyka jest spowodowane również tym, że ostatnią porażkę odniósł właśnie z Rockholdem jeszcze w Strikeforce i stracił wówczas tytuł mistrza. „Jacare” nie zamierza jednak siedzieć z założonymi rękoma i ma już pomysł na kolejną walkę.

„Nie sądzę, aby Rockhold walczył z trudniejszymi zawodnikami i nie wiem dlaczego ludzie tak uważają. On walczył z Timem Boetschem, którego taktyka ma więcej dziur niż ser szwajcarski. Walczył z Costą Phillipou, który nie potrafi bronić obaleń – na szacunek zasługuje to, że udało mu się pokonać go w stójce. Ja walczyłem z Okamim, który jest lepszy od nich. Walczyłem z Mousasim, który jest tak dobry jak Lyoto i zrobił świetną robotę. On jeszcze walczył z Belfortem i chyba nie muszę tego komentować. Dajcie mi twardego rywala i ja go pokonam. Nie będę czekać na nikogo. Nie urodziłem się po to, aby czekać. Urodziłem się, by zostać mistrzem. Mogę walczyć z Vitorem jeśli on też zechce.”

Ronaldo Souza (22-3, 1 NC) nie przegrał od 2011 roku od walki z Rockholdem i od tamtego czasu wygrał osiem pojedynków z czego siedem przed czasem. Vitor Belfort (24-11) wrócił do akcji po prawie dwóch latach przerwy i został zdemolowany przez Chrisa Weidmana na UFC 187.

Co sądzicie o pomyśle Souzy dotyczącym jego walki z Vitorem Belfortem?

8 thoughts on “Ronaldo Souza zirytowany tym, że Luke Rockhold dostał walkę o pas, a on musi nadal czekać

  1. Vigo
    Argument typowo januszowy bez urazy. Styl robi walke , walka walce nie rowna. Machida jest chimeryczny i przeplata mega wygrane z mega wtopami to ,ze akurat na Rockholda padlo to sytuacja losowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *