Robbie Lawler vs. Carlos Condit na UFC 195

Stephen R. Sylvanie - USA TODAY SPORTS
Stephen R. Sylvanie – USA TODAY SPORTS

Walka o pas wagi półśredniej odbędzie się na pierwszej gali UFC w 2016r.

Na UFC 195 dojdzie do wyczekiwanego pojedynku między Robbiem Lawlerem (26-10, 11-4 w UFC) a Carlosem Conditem (30-8, 7-4 w UFC, #4 w rankingu UFC). Pierwotnie bój o mistrzostwo wagi -77kg miał być walką wieczoru UFC 193 ale kontuzja kciuka mistrza spowodowała zakontraktowanie walki na inny, późniejszy termin.

Lawler powrócił do UFC pod koniec 2012r. a po wygraniu trzech pojedynków dostał szansę walki o zwakowany, mistrzowski tytuł, bój z Johnym Henricksem przegrał na punkty. Później Robbie w świetnym stylu pokonał Jake’a Ellenbergera i Matta Browna dzięki czemu mógł ponownie zawalczyć z Henricksem o pas, tym razem lepszy był Ruthless. W pierwszej obronie tytułu zawodnik American Top Team na kartach sędziów po IV rundach przegrywał z Rorym MacDonaldem ale zdołał znokautować rywala w ostatniej odsłonie.

W przeszłości Condit był posiadaczem tymczasowego mistrzostwa UFC dzięki wygranej z Nickiem Diazem na UFC 143, w unifikującej pasy walce podopieczny Grega Jacksona przegrał z Georgesem St-Pierrem. W walce z Tyronem Woodleyem na UFC 171 Carlos doznał kontuzji nogi, po której powrócił do oktagonu po ponad roku przerwy, na UFC Fight Night 67 Amerykanin pokonał Thiago Alvesa.

Gala UFC 195 odbędzie się 2 stycznia w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *