Ricardo Abreu kolejnym zawodnikiem, który złamał zasady polityki antydopingowej UFC

Ricardo Abreu

USADA poinformowała, że kolejnym zawodnikiem, który złamał zasady polityki antydopingowej UFC jest Brazylijczyk Ricardo Abreu walczący w wadze średniej.

UFC wydało oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji, które nie zdradza szczegółów dotyczących chociażby jaką substancję wykryto w organizmie Abreu.

— USADA będąca niezależnym organem nadzorującym politykę antydopingową UFC zajmie się wynikami i odpowiednim rozstrzygnięciem niniejszej sprawy. Ważne jest, by pamiętać, że zgodnie z polityką antydopingową UFC, przeprowadzony zostanie uczciwy proces jak w przypadku wszystkich innych zawodników zanim zostaną nałożone jakiekolwiek sankcje. Dodatkowe informacje zostaną podane w odpowiednim czasie wraz z postępem całego procesu.

Mający 32 lata Ricarod „Demente” Abreu (5-1) zadebiutował w UFC w maju 2014 roku na gali The Ultimate Fighter Brazil 3 Finale. Pokonał on wówczas Wagnera Silvę Gomesa przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Kolejną walkę stoczył w czerwcu 2015 roku jednak tym razem przegrał niejednogłośnie na punkty z Jakem Collierem na gali UFC Fight Night 68.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *