Rewanż Werdum vs Velasquez nie wcześniej jak w marcu 2016

mmaweekly.com
mmaweekly.com

Wygląda na to, że szykuje się kolejny zastój w dywizji ciężkiej jeśli chodzi o pojedynek mistrzowski i rewanż między Fabricio Werdumem i Cainem Velasquezem.

Po dzisiejszej gali UFC 191, Dana White powiedział, że rewanż między Fabricio Werdumem (20-5-1 MMA, 8-2 UFC) i Cainem Velasquezem (13-2 MMA, 11-2 UFC) nie odbędzie się wcześniej jak na wiosnę 2016. Co ważne, to była decyzja podjęta na prośbę Werduma.

Oto co powiedział Dana White na konferencji prasowej:

– Walka nie odbędzie się najprawdopodobniej do marca. To termin w którym Werdum chce walczyć.

Na konferencji padł też pytanie o to, czy Andrei Arlovski po pokonaniu Franka Mira mógłby zawalczyć o tytuł i Dana White odpowiedział na nie w ten sposób:

– Niestety, dywizja ciężka jest już pozajmowana jak na razie. Zobaczymy jak rozwiną się sprawy i wtedy będziemy działać.

Fabricio Werdum w ostatniej walce na UFC 188 w czerwcu pokonał dotychczasowego mistrza Caina Velasqueza. Walka ta była oczekiwana od długiego czasu ponieważ Velasquez długo leczył kontuzję. Z tego powodu Werdum musiał walczyć o tymczasowy pas z Markiem Huntem, którego pokonał latającym kolanem.

Kontuzje Velasqueza, to można powiedzieć norma, gdyż były mistrz już w 2010 roku w walce z Brockiem Lesnarem doznał kontuzji, a następnie w trzeciej walce z Juniorem Dos Santosem.

Zanim Werdum przyjął walkę z Velasquezem na UFC 180 o tytuł wagi ciężkiej, wcześniej postanowił zmierzyć się z Travisem Browne z którym wygrał przez decyzję. Teraz „Vai Cavalo” zdecydował, że były mistrz poczeka na niego.

8 thoughts on “Rewanż Werdum vs Velasquez nie wcześniej jak w marcu 2016

  1. Zagranie i tyle ,werdum chce zrobić cainowi przerwę bo upatruje uje jakiejś szansy w przestoju od walki caina. Co za mistrz… nie ma kontuzji i musi odpocząć no ciekawe ciekawego czym. Mam nadzieje ze jak w końcu dojdzie do walki to Cain będzie w formie i go zmiecie!!!

  2. Taaa, a jak Cain miał 20 miesięcy pauzy to Werdum w tym czasie stoczył dwie walki oczekując na powrót wielkiego mistrza. Równie dobrze można zapytać, kim jest Cain, broniąc swojego pasa raz na dwa lata?

  3. A niech chlop troche odpocznie. Duzo go kosztowalo czekanie na Caina i treningi poza domem. Zdobyl upragniony pas, wiec niech sie nim troche nacieszy. Wiadomo, ze jako fan chcialbym ogladac walke o pas jak najczesciej. Ale jak postawie sie w jego sytuacji to w cale nie dziwi mnie ta decyzja.

  4. co teraz cwaniaczki Werdum ustala kiedy chce walczyc bo jest mistrzem i ma do tego prawo nawet mógłby odmówic rewanzu itp ale wiadomo jak to by sie na nim odbiło , skoro nie konczy kariery to musi byc mega pewny jesli wygra Cain to bedzie tryllogia jak z jds takie są fakty no nic czekamy do marca 😀

  5. sprawa jest prosta, kazdy kto zdobedzie mistrza chce na tym zarobic i odwleka walki, kazdy miesiac bycia mistrzem to dodatkowa kasa, wywiady, reklamy itd.
    To samo bumobijca Wilder robi teraz w boksie, za wszelka cene unika Powietkina, to samo robi Werdum, bo pewni zdaje sobie sprawe, ze rewanz moze sie dla niego zle skonczyc.

  6. Cain powinien teraz wziąć jakąś walke na przetarcie, zamiast robic tak długą następną przerwe, problem w tym, że wszyscy już mają walki zabookowane. Chyba, że Fedor trafi do UFC, ale nie wiem czy chcialbym to oglądać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *