Renan Barao powinien przejść do wyższej wagi

MMA Fighting
MMA Fighting

Mistrz wagi koguciej UFC TJ Dillashaw obronił pas demolując Renana Barao na UFC on FOX 16.

Potencjalni kolejni rywale dla mistrza to obecnie Raphael Assuncao oraz Dominick Cruz, zatem Barao nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości na trzecią walkę w „Killashaw”. Barao musi sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, czy w takim układzie nie zmienić wagi na wyższą i rozpocząć marsz po pas, który obecnie należy do jego rodaka Jose Aldo. Prezes UFC Dana White ma swoje zdanie na ten temat:

„To oczywiście jego decyzja, ale uważam, że dobrym pomysłem byłoby przejście wagę wyżej. Miewał problemy z wagą. Ostatnio łatwo zrobił wagę. Wyglądał na naprawdę wyciętego. Powinien iść wagę wyżej.”

To właśnie zbijanie wagi spowodowało, że Barao zasłabł na ważeniu na UFC 177 i jego walka z mistrzem została została w ostatniej chwili odwołana. Później na UFC Fight Night 58 zmierzył się z Mitchem Gagnonem, ale bardzo blado wypadł w pojedynku.

Przejście wagę wyżej może spowodować, że Barao będzie bardziej skupiony i mocniejszy – tak było np. z Dustinem Poirerem, gdy zdecydował się na porzucenie dywizji, w której wiecznie się głodził i wyglądał mizernie. Barao będzie mógł bardziej skoncentrować się na przygotowaniu do walk i kondycji – czyli tym, czego w ostatnich walkach mu brakowało.

2 thoughts on “Renan Barao powinien przejść do wyższej wagi

  1. Poki Cruz nie wroci do dywizji to „the Baron” jest pierwszym zawodnikiem tej kategorii, on ma tak wysoki rekord, ze potrzeba teraz sporo przegranych żeby spadł niżej, to jest jeden z najlepszych zawodników tej kategorii, czy on naprawdę powinien zmienić kategorie ? Jeżeli ma problemy z wagą to musi pomyśleć żeby coś z tym zrobić by się nie godzić i nie przemeczac, w każdym razie jest numero uno nie licząc mistrza i powinien zostać w koguciej. Ludzie przesadzaja, nie moze odzyskac pasa to juz chcą go do wyzszej kategorii a nie widzą że Barao jest nadal 1 i w końcu może odzyskać pas. Moze być nawet piąte lub siódme podejście bo przegrana z mistrzem wcale mu nie umniejsza na tyle by zmieniać kategorie a oprocz Dillashawa i Cruza może nie być nikogo sensownego do walki z Baronem 🙂

  2. hmm jesli ma takie problemy ze zbijaniem wagi to powinien isc wyzej bo podejrzewam ze zbija spokojnie grubo ponad 10 kg to bedzie i tak zbijał ale mniej panowie róznica 5 kg miedzy 61 a 66 to zupełnie mała róznica ja walczyłem juz chyba we wszystkich kategoriach od pól sredniej po pól ciezką i odziwą w tej ostatniej walczy mi sie najlepiej nie skupiam sie na zbijaniu wagi i nie wyglądam jak wysusz wszystkie siły koncentruje na przygotowaniu niech idzie wyzej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *