Renan Barao o walce z Jeremym Stephensem oraz pozostaniu w dywizji piórkowej

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi koguciej Renan Barao walczący obecnie w dywizji piórkowej rozmawiał na temat swojej ostatniej walki oraz tego w jakiej wadze chce dalej walczyć.

Po porażce z TJ Dillashawem i utracie pasa wagi koguciej, Renan Barao (33-4, 1 NC) przeszedł do wagi piórkowej debiutując w tej wadze w pojedynku z Jeremym Stephensem (25-12) na UFC Fight Night 88. Nie był to udany debiut dla Barao, ponieważ przegrał on tę walkę przez jednogłośną decyzję. Renan uważa jednak, że to on wygrał to starcie, ale chce iść do przodu piąć się w górę rankingu dostając się do pierwszej 15. Pomóc ma mu w tym wygrana z Phillipe Noverem (11-6-1) z którym zmierzy się tej nocy na gali UFC Fight Night 95.

„Myślę, żet o była świetna walka, bardzo trudna walka. Wiele ludzi uważa w tym także ja sam, że to ja wygrałem tę walkę. Tak to właśnie wygląda kiedy pojedynek kończy się przez decyzję, ale wciąż uważam, że była to naprawdę bardzo dobra i twarda walka.

Czuję się bardzo dobrze i czuję moc w tej kategorii wagowej. To dlatego, że nie muszę cierpieć przez proces zbijania wagi, który miał wpływ na moje poprzednie walki. Czuję się teraz naprawdę bardzo dobrze i mocno w dywizji piórkowej.”

Kiedy Barao walczył w wadze koguciej musiał zmagać się ze zbijaniem wagi, co w pewnym momencie doprowadziło do tego, że zasłabł podczas ceremonii ważenia przed walką z TJ Dillashawem na UFC 177 i walka została odwołana a on sam trafił do szpitala. Teraz Renan czuje się znacznie lepiej w wadze piórkowej i zamierza pozostać w tej dywizji,

„Na razie tak, zostaję. Czuję się bardzo dobrze w wadze piórkowej i mam nadzieję przeskoczyć kilka miejsc w rankingu.”

Rywalem Barao w nadchodzącej walce będzie 32-letni Phillipe Nover posiadający czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu. Dla Novera będzie to trzecia walka w UFC po jednej wygranej w debiucie przez niejednogłośną decyzję z Yui Chul Namem oraz porażce również przez niejednogłośną decyzję z Zubairą Takhugovem. Nover ma za sobą także trzy wygrane pojedynki w The Ultimate Fighter 8: Team Nogueira vs Team Mir. W finale przegrał pojedynek przez decyzję z Efrainem Escudero.

Pojedynek Renana Barao z Phillipe Noverem będzie co-main eventem gali UFC Fight Night 95: Cyborg vs. Lansberg, która odbędzie się dziś w nocy w Brasili w Brazylii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *