Raport: Conor McGregor pozbawiony pasa na rzecz Jose Aldo, Holloway vs Pettis o tymczasowy pas na UFC 206?

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC &  Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czyżby czekało nas małe trzęsienie ziemi w dywizji piórkowej? Według jednego raportu Conor McGregor może wkrótce stracić tytuł wagi piórkowej.

Nie jest to potwierdzona informacja, ale jeśli się potwierdzi, to oznaczać będzie duże i kontrowersyjne zmiany w dywizji piórkowej.

Żeby wyjaśnić wszystko dokładnie trzeba zacząć od początku czyli od odwołanej walki Daniela Cormiera z Anthonym Johnsonem na gali UFC 206. W związku z usunięciem z karty walk tego pojedynku, walką wieczoru gali w Toronto będzie starcie Maxa Hollowaya z Anthonym Pettisem. Według raportu walka ta miałaby być o tymczasowy pas wagi piórkowej, który jest w posiadaniu Jose Aldo.

Jeżeli informacje o walce o tymczasowy pas między Hollowayem i Pettisem się potwierdzą, to UFC będzie musiało odebrać tytuł kategorii piórkowej Conorowi McGregorowi oddając go dla Jose Aldo.

Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, to Conor McGregor będzie mistrzem dwóch dywizji tylko do 10 grudnia i dnia gali UFC 206. Tak czy inaczej po tej gali kategoria piórkowa wciąż będzie mieć dwóch mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *