Rafael dos Anjos vs. Islam Makhachev i Beneil Dariush vs. Charles Oliveira w planach UFC na październik

Buda Mendes/Zuffa LLC

Starcia mocnych lekkich planowane na październikowe gale.

Portal BJPenn.com poinformował, że organizacja UFC planuje zestawić Rafaela dos Anjosa (29-13, 18-11 w UFC, #9 w rankingu UFC wagi półśredniej) do walki z Islamem Makhachevem (18-1, 7-1 w UFC, #11 w rankingu UFC wagi lekkiej) podczas eventu oznaczonego numerem 254.

Dos Anjos powróci do kategorii lekkiej po stoczeniu ośmiu pojedynków w limicie dywizji półśredniej, w których zanotował cztery zwycięstwa i cztery porażki. W ostatnich pojedynkach Brazylijczyk musiał uznać wyższość Leona Edwardsa i Michaela Chiesy.

Makhachev jest na fali sześciu kolejnych zwycięstw odniesionych w ciągu czterech lat. Islam ma na koncie m.in. wygrane w rywalizacji z Davim Ramosem, Armanem Tsarukyanem i Nikiem Lentzem.

Gala UFC 254 odbędzie się 24 października, w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov zmierzy się z Justinem Gaethje w rywalizacji o pas wagi lekkiej.

Organizacja UFC planuje także inne ciekawe starcie, podczas gali 3 października Beneil Dariush (19-4-1, 13-4-1 w UFC, #14 w rankingu UFC) ma podjąć Charlesa Oliveirę (29-8 1 NC, 17-8 1 NC w UFC, #6 w rankingu UFC).

Dariush w tym roku walczył dwukrotnie i w obu pojedynkach zaprezentował się fenomenalnie nokautując Drakkara Klose i Scotta Holtzman. Beneil ma za sobą pięć kolejnych zwycięstw, które dały mu miejsce w czołowej „15” wagi lekkiej.

Oliveira ma za sobą passę aż siedmiu kolejnych zwycięstw a dodatkowo każdą z tych walk Brazylijczyk kończył przed czasem. Charles ma na koncie m.in. wygrane z Kevinem Lee, Nikiem Lentzem i Jimem Millerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *