Rachael Ostovich udanie zadebiutowała w walce na gołe pięści i zrewanżowała się Paige VanZant na BKFC 19

Phil Lambert, BKFC

Rachael Ostovich zrewanżowała się Paige VanZant w rewanżu za swoją porażkę w pierwszej walce jeszcze w formule MMA w Oktagonie UFC. W drugim starciu w walce wieczoru gali BKFC 19, Ostovich była lepsza w starciu na gołe pięści.

Rachael Ostovich pokonała Paige VanZant w głównym pojedynku wieczoru gali Bare Knuckle Fighting Championship 19, która odbyła się w piątek w Florida State Fairgrounds. Ostovich wypunktowała VanZant przez jednogłośną decyzję.

Był to rewanż za walkę MMA ze stycznia 2019 roku, kiedy to obie fighterki spotkały się na gali UFC Fight Night 143. VanZant odniosła wówczas zwycięstwo, poddając Ostovich dźwignią na łokieć w drugiej rundzie.

Pierwsze dwie rundy rewanżowego starcia były bardzo konkurencyjne, ponieważ obydwie zawodniczki starały się wzajemnie rozpracować.

Ostovich trafiała mocnym uderzeniem, ale VanZant starała się odpowiadać solidnymi ciosami. Runda obfitowała w liczne wymiany i często dochodziło do klinczu, w którym obie zawodniczki trafiały czystymi ciosami z klinczu. To była walka toczona w bardzo szybkim tempie.

W trzeciej rundzie Ostovich wyraźnie zaczęła zdobywać przewagę. Nieustannie trafiała prawym prostym, jednocześnie unikając ciosów VanZant. VanZant nie potrafiła sięgnąć rywalki swoimi uderzeniami, a Ostovich ciągle ją punktowała.

W czwartej i piątej odsłonie Ostovich utrzymywała tempo. VanZant momentami odrabiała straty, ale Ostovich wyraźnie przeważała – w ostatnich czterech minutach nawet wielokrotnie zamroczyła VanZant.

Rachael Ostovich pokonała Paige VanZant przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 49-46)

Paige VanZant zadebiutowała w rywalizacji na gołe pięści w lutym, przegrywając przez decyzję z Britain Hart. Od czasu opuszczenia UFC i przejścia do BKFC ma ujemny bilans 0-2.

Tymczasem ta walka była pierwszą walką Rachael Ostovich od czasu opuszczenia UFC pod koniec 2020 roku. Wygrała swoją pierwszą walkę od grudnia 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *