Przemyślenia Johna Kavanagha na temat powrotu Conora McGregora do dywizji piórkowej

John Kavanagh Facebook
John Kavanagh Facebook

Po tym jak Conor McGregor zadebiutował w UFC i stoczył sześć wygranych walk aż do pojedynku z Jose Aldo, jego trener John Kavanagh zastanawia się co dalej.

Po zaskakującym zwycięstwie z Jose Aldo przez nokaut w zaledwie 13 sekund w grudniu 2015 roku na UFC 194, Conor McGregor został nowym mistrzem wagi piórkowej UFC. Od tamtego czasu „The Notorious” nie miał jeszcze obrony tytułu, ponieważ postanowił zawojować wagę lekką, a mówił również o wadze półśredniej. McGregor miał już nawet zestawioną walkę z mistrzem wagi lekkiej Rafaelem do Anjos, ale z powodu kontuzji w jego miejsce wszedł Nate Diaz. Na UFC 196 doszło do pojedynku w wadze półśredniej między McGregorem i Diazem, który zakończył się trzecią porażką w karierze Irlandczyka. Był to również pojedynek, który zepsuł dalekosiężne plany McGregora.

Zobaczmy jakie są przemyślenia trenera McGregora, Johna Kavanagha na temat powrotu jego podopiecznego do wagi piórkowej i obrony tytułu.

— Mam nadzieję, że Aldo doszedł w pełni do siebie po tym mocnym nokaucie. Pomyślałem wtedy, że Chad Mendes wrócił bardzo szybko po nokaucie Conora. Ludzie nie zdają sobie sprawy jakie duże obrażenia to robi — zazwyczaj zajmuje to dużo więcej czasu zanim się wróci i uważam, że Mendes wrócił zbyt wcześnie po tej walce. Może gdyby dał sobie jeszcze trochę czasu na odpoczynek, wtedy wypadłby lepiej w starciu z Edgarem. Mam nadzieję, że nie będzie tak w przypadku Aldo. Mam nadzieję, że zobaczymy jego lepszą wersję w walce z Edgarem i będzie to zupełni inne walka od ich pierwszego starcia. Więc tak, zobaczmy jak to się potoczy i ocenimy wszystko po rewanżu. To są te dwa gorące nazwiska razem z Maxem Hollowayem, które są bardzo interesującymi pojedynkami.

— Co do pojedynku w obronie tytułu, to sam nie wiem. Jestem bardzo ciekawy i zaintrygowany walką między Jose Aldo i Frankie Edgarem.

Na pojedynek Conora McGregora broniącego tytułu przed Aldo lub Edgarem i tak będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ ogłoszono, że kolejną walką będzie rewanż z Natem Diazem na gali UFC 202, która zaplanowana jest na 20 sierpnia w Las Vegas.

One thought on “Przemyślenia Johna Kavanagha na temat powrotu Conora McGregora do dywizji piórkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *