Problemy Tatsuyi Kawajiriego

Jeden z najlepszych japońskich zawodników MMA, Tatsuya 'Crusher’ Kawajiri (33-8-2) doznał poważnej kontuzji. W jego oku doszło do odklejenia się siatkówki i nie wiadomo, kiedy ponownie zobaczymy solidnego zapaśnika w oktagonie UFC.

Odklejenie się siatkówki jest bardzo popularną kontuzją wśród osób uprawiających sporty walki, w których dochodzi do uderzeń na głowę. Ostatnio głośno było o kontuzji Remy’ego Bonjasky’ego. Trzykrotny zwycięzca turnieju K-1 podobnie jak Japończyk zmagał się z kontuzją oka i przez długi czas nie mógł walczyć. Prawdopodobnie równie długa przerwa czeka Kawajiriego, o ile wiekowy już fighter powróci do rywalizacji na najwyższym poziomie.

To już trzecia kontuzja Kawajiriego tego typu. Wcześniej dwukrotnie odklejała mu się siatkówka, było to w czasach, gdy rywalizował w Shooto i Pride. Tym razem kontzuja dała o sobie znać po jednej z sesji sparingowych. Kawajiri prowadził rozmowy z UFC w sprawie pojedynku z Darrenem Elkinsem na gali w Japonii.

W ostatniej walce Kawajiri musiał uznać wyższość Clay’a Guidy, który pokonał Japończyka na punkty. W swoim debiucie w największej organizacji MMA na świecie zawodnik T-Blood pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Seana Soriano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *