PLMMA 41: Paweł Żelazowski vs Mickael Lebout

Niepokonany mistrz PLMMA w wadze półśredniej, Paweł Żelazowski (7-0) zmierzy się z pogromcą Alberta Odzimkowskiego z gali ProMMAC: Po Prostu Walcz, Francuzem Mickaelem Leboutem (10-3-1) podczas gali PLMMA 41 Extra, która 24-ego października odbędzie się w podwarszawskim Legionowie. Stawką pojedynku będzie należący do zawodnika Dziki Wschód/Poland Top Team pas Profesjonalnej Ligi.

Dla podopiecznego Łukasza Grochowskiego będzie to dopiero drugi pojedynek w tym roku. W czerwcu w walce wieczoru w Białej Podlaskiej, Żelazowski poddał duszeniem gilotynowym innego Francuza, Pierre’a Chretiena. Pas Profesjonalnej Ligi MMA zawodnik z Białej Podlaskiej zdobył na PLMMA 22 w Andrychowie, gdzie w starciu dwóch niepokonanych zawodników brutalnie znokautował w pierwszej rundzie reprezentanta Grapplingu Kraków, Salima Touhariego. Żelazowski był przymierzany również do walki z Yasube Enomoto, jednym z najlepszych europejczyków w MMA, ale negocjacje dotyczące walki na pierwszej gali Absolute Championship Berkut spełzły na niczym.

Francuski zawodnik dał się poznać Polakom podczas walki na PROMMAC: Po Prostu Walcz, na której poddał duszeniem zza pleców niepokonanego wcześniej Alberta Odzimkowskiego. Lebout jest przedstawicielem francuskiej szkoły grapplingu, która od lat święci triumfy na turniejach międzynarodowych. To właśnie trójkolorowi byli pionierami BJJ i Luta Livre w Europie. Reprezentant Crossfight ma zaplanowaną walkę na 20-ego września w szwajcarskiej Genewie, a jego przeciwnikiem ma być Davy Gallon (12-3). Poniżej obecna rozpiska gali w Legionowie.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas wagi lekkiej:

70 kg: Adrian Zieliński vs Marian Ziółkowski

84 kg Antoni Chmielewski vs. TBA

Pojedynek o pas wagi półśredniej:
77 kg: Paweł Zelazowski vs. Mickael Lebout

84 kg: Łukasz Bieńkowski vs. Dominik Chmiel
93 kg: Łukasz Klinger vs. Marcin Wójcik

Pojedynek o pas wagi muszej:
57 kg: Ibrachim Barkinoev vs. TBA

84 kg: Arkadiusz Jędraczka vs. Łukasz Witos
70 kg: Ignacy Wikło vs. TBA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *