PLMMA 39: Łukasz Borowski vs Janusz Dylewski

Specjalista od brania pojedynków na ostatnią chwilę, Łukasz Borowski (2-2) zmierzy się przed swoją publicznością z weteranem Profesjonalnej Ligi MMA, Januszem Dylewskim (2-9) w walce wieczoru gali PLMMA 39 w Prusicach. Pierwotnie zawodnik i trener Elitarnych Oborniki Śląskie miał zmierzyć się z reprezentantem Poland Top Team/Dziki Wschód Biała Podlaska, Arturem Mroczkiem.

Borowski od falstartu rozpoczął karierę w zawodowym MMA, przegrywając dwie pierwsze walki. Najpierw na PLMMA 27 w Warszawie został pokonany pod dobrej walce przez Jacka Stusińskiego, a później na TFL 3 nie sprostał Norberotwi Piskorskiemu. Pierwsze zwycięstwo zanotował na PLMMA 31 w Koszalinie, gdy na 3 dni wcześniej dowiedział się o walce z Józefem Warchołem, z której wycofał się… Janusz Dylewski. Borowski poddał Warchoła, a dwa tygodnie później pokonał Saszę Jasupowa na I Rawickiej Gali Sportów Walki.

Dylewski jest postacią nietuzinkową w świecie polskiego MMA. Sympatyczny stolarz z Iławy po zakończeniu kariery w sportach siłowych postanowił powalczyć w formule MMA. Nie wiedzie mu się najlepiej, ale do wielkich sukcesów może zaliczyć dwa zwycięstwa nad legendą Kickboxingu i Karate, Józefem Warchołem. W swojej karierze Dylewski walczył na PLMMA z mocnymi zawodnikami, jak również na Fight Exclusive Night 2, gdzie przegrał przez poddanie z Michałem Piszczkiem, z którym na PLMMA 42 we Włocławku zawalczy Adam Okniński, jeden z pogromców Dylewskiego. Jeśli można określić zawodnika z Iławy jednym słowem, to zdecydowanie pasuje tutaj gatekeeper PLMMA.

Walka wieczoru
93 kg: Łukasz Borowski (2-2) vs. Janusz Dylewski (2-9)

Karta główna:
61 kg: Barbara Nalepka (2-0) vs. TBA
77 kg: Tomasz Dybowski (1-1) vs. Jakub Boczek (3-4-1)
77 kg: Kamil Dołgowski (0-0) vs. Przemysław Tasarz (0-0)
61 kg: Kamil Mosgalik (2-1) vs. Dawid Pancerz (0-0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *