Paweł Jędrzejczyk mistrzem świata WKA

Utytułowany zawodnik z Wrocławia notuje kolejny sukces.

Paweł „Wergi” Jędrzejczyk, jeden z czołowych, jeśli nie najlepszy obecnie polski zawodnik tajskiego boksu, dzisiejszej nocy na gali „Noc Góralskich Wojowników” w Poroninie zwyciężył w piątej rundzie przez TKO z pochodzącym ze Słowacji Danielem Hromkiem, tym samym zdobywając pas zawodowego mistrza świata Muay Thai prestiżowej organizacji WKA w kategorii do 81kg.

Na koncie podopiecznego Janusza Janowskiego znajdowały się już liczne tytuły, był na przykład czterokrotnym zawodowym mistrzem świata K1 Rules & Muay Thai organizacji WKN. Ostatnie zwycięstwo jest z pewnością jednym z najcenniejszych w jego karierze.

W jednym z ostatnich wywiadów Wergi wspominał, że jest świadom istnienia organizacji Glory i tego, że mnóstwo kibiców chciałoby zobaczyć jego walki w niej, oraz, że tamtejszy tytuł jest cenniejszy od wszystkich jego dotychczasowych osiągnięć. Biorąc pod uwagę najnowszą wygraną i ścisłą współpracę WKA oraz Glory, a także wysokie ambicje zawodnika klubu Puncher Wrocław, być może można się spodziewać walk Pawła w tamtejszych ringach.

One thought on “Paweł Jędrzejczyk mistrzem świata WKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *