Paulo Costa chce walczyć z Robertem Whittakerem – „Możemy stoczyć niesamowitą walkę”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były pretendent do tytułu wagi średniej UFC Paulo Costa rzucił wyzwanie Robertowi Whittakerowi po jego zwycięstwie przez jednogłośną decyzję nad Jaredem Cannonierem na gali UFC 254.

Paulo Costa ma za sobą przegraną przez TKO w walce z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya w nieudanej próbie zdobycia pasa na gali UFC 253. Zwycięstwo Whittakera nad Cannonierem, prawdopodobnie zestawi go do pojedynku z Adesanyą. Prezydent UFC Dana White powiedział, że walka rewanżowa Whittaker vs. Adesanya jest interesującym pojedynkiem. Tymczasem Costa stara się zmienić te plany, wzywając do zorganizowania mu walki z Whittakerem.

Oto, co Costa napisał na Twitterze i jak z szacunkiem rzucił wyzwanie Whittakerowi.

„Hej Robercie Whittaker, ciesz się końcówką roku, zasłużyłeś na to. Kiedy wrócisz, możemy stoczyć niesamowitą walkę.”

Costa nadal jest jednym z czołowych pretendentów, pomimo rozczarowującej porażki z Adesanyą, więc mimo, że przegrał ostatnią walkę, nadal liczy na zdobycie walki z czołowym przeciwnikiem w swoim kolejnym starciu. Jednak w związku z tym, że Whittaker odniósł zwycięstwo i najprawdopodobniej będzie następny w kolejce do tytułu w walce przeciwko mistrzowi, wydaje się mało prawdopodobne, aby Whittaker był zainteresowany walką z Costą w pojedynku bez tytułu.

Jeśli jednak Adesanya będzie kontynuować swoje dążenia do doprowadzenia do super walki z Jonem Jonesem lub Janem Błachowiczem w wadze półciężkiej, to pojedynek Whittaker kontra Costa może okazać się bardzo prawdopodobną walką. Jednak w obecnym stanie, wydaje się bardziej prawdopodobne, że Costa będzie walczył z Cannonierem w następnej walce, ponieważ obydwaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie walki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *