Palhares vs. Fitch i Gaethje vs. Guillard na WSoF 16

Kartę grudniowej gali wzbogaciły pojedynki o mistrzowskie pasy wag: półśredniej i lekkiej.

Walka w dywizji półśredniej będzie walką pomiędzy dwoma weteranami UFC. Obecny mistrz wagi półśredniej World Series of Fighting, Rousimar Palhares (15-6, 7-4 w UFC) podejmie Jona Fitcha (26-6-1 1 NC, 14-3-1 w UFC).

Palhares pożegnał się z największą organizacją MMA na świecie po tym jak w walce z Mikem Piercem mając zapięta technikę kończącą nie reagował na odklepanie rywala i interwencję sędziego. Po przejściu pod skrzydła WSoF odebrał pas wagi półśredniej Steve’owi Carlowi odklepując go dźwignią na nogę w I rundzie.

Zwolnienie Fitcha z UFC było niemałym zaskoczeniem. Podobnie jak debiut w nowej organizacji kiedy został w 41 sekund uduszony przez Josha Burkmana. Później mierzył się z Marcelo Alfayą i Dennisem Hallmanem, obie te walki wygrał przez decyzje sędziów.

W kolejnej obronie pasa, Justin Gaethje (12-0) zawalczy z Melvinem Guillardem (32-13-2 2 NC, 12-8 1 NC w UFC).

25-letni Gaethje jest niepokonany w zawodowej karierze. W WSoF stoczył już 5 pojedynków wygrywając wszystkie przez nokauty. Ostatnią jego ofiarą był jednoręki Nick Newell.

Guillard pożegnał się z UFC po tym jak uległ Michaelowi Johnsonowi. W WSoF zadebiutował ponad miesiąc temu pokonując przed czasem Gesiasa Cavalcante.

Gala oznaczona numerem 16 prawdopodobnie odbędzie się 27 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *