Ottman Azaitar został zwolniony z UFC za złamanie protokołu bezpieczeństwa Fight Island przed galą UFC 257

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Ottman Azaitar został zwolniony przez UFC za złamanie protokołów bezpieczeństwa COVID-19 na „Fight Island” w Abu Zabi.

Azaitar miał walczyć z Mattem Frevolą na gali UFC 257, ale nie dotarł na piątkowe oficjalne ważenie. Powód był nieznany do czasu, gdy UFC ogłosiło, że jest „świadome niedawnego naruszenia protokołów zdrowia i bezpieczeństwa z udziałem” Azaitara, co spowodowało odwołanie jego walki.

Prezydent UFC Dana White powiedział w rozmowie z Farah Hannoun z MMA Junkie, że Azaitar został zwolniony przez swoje nierozsądne działania i przedstawił szczegóły na temat tego, co się wydarzyło.

„On i jego zespół przecięli swoje opaski i dali je ludziom z zewnątrz, jednemu facetowi. Ten facet dostał się do środka chronionego terenu, wszedł przez pokój, zsunął się w dół po czterech balkonach, wszedł przez balkon Azaitara, i upuścił torbę z nie wiemy czym. Potem przebrał się i wrócił na zewnątrz chronionego terenu. Mamy wszystko na kamerze, widzieliśmy całą sytuację i jak to wszystko się potoczyło w związku z czym zdjęliśmy jego walkę i zwolniliśmy go.”

UFC potwierdziło, że Azaitar został usunięty ze strefy bezpieczeństwa na „Fight Island”.

Ottoman Azaitar, 30 letni Niemiec pochodzenia marokańskiego jest niepokonany z rekordem 13-0. Jego początek kariery w UFC był bardzo udany. W swoich dwóch pierwszych walkach w Oktagonie, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku, znokautował Teemu Packalena i pokonał przez TKO Khama Worthy’ego, obydwu w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *