Oświadczenie Marcina Tybury w sprawie zwakowania pasa i kontraktu M-1

Marcin Tybura

Marcin Tybura zwakował pas M-1 Global.

 

W ostatnim czasie Marcin Tybura zwakował pas M-1 w wadze ciężkiej, dziś na swoim oficjalnym fb umieścił oświadczenie odnośnie swojej sytuacji kontraktowej.

Mój kontrakt z federacją M-1 Global wygasa na początku 2016 roku. Osiągnąłem w tej organizacji zamierzony cel i zdobyłem pas mistrza wagi ciężkiej. Przede mną nowe wyzwania, które chce realizować poza strukturami rosyjskiej organizacji.

Za poszukiwania i negocjacje odpowiedzialna będzie grupa managerska MMA Cartel. Jednocześnie chciałbym podziękować Łukaszowi Bosackiemy za trzyletnią współpracę. Jak tylko wyklarują się szczegóły dotyczące mojej sportowej przyszłości, powiadomimy o tym wszystkich fanów mma i media w Polsce.

Marcin jak widać stwierdził, że nie jest już w stanie się bardziej rozwinąć, a jak i wiemy klauzula kontraktu mistrzowskiego po udanej obronie automatycznie przedłuża go.

Oczywiste jest, że były już posiadacz 2 pasów mistrzowskich (wagi ciężkiej oraz zwycięzca GP) stara się o miejsce w UFC. Angaż w największej federacji z ostatnią przegraną walką rzadko wchodzi w grę, znając życie Marcin będzie musiał odbudować rekord. Jak jednak widać po sytuacji z Damianem Grabowskim wystarczy jedna wygrana i można zacząć rozmowy z Joe Silvą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *