Oświadczenia UFC i Daniela Omielańczuka w sprawie wykrycia w jego teście meldonium

Daniel Omielańczuk Facebook
Daniel Omielańczuk Facebook

Dzisiejsza informacja o tym, że w teście antydopingowym Daniela Omielańczuka wykryto niedozwoloną substancję meldonium, zmroziła krew wszystkim polskim fanom.

Dobrze znamy ostrą politykę antydopingową UFC w konfrontacji z którą zawodnicy są prawie zawsze na straconej pozycji i otrzymują grzywny oraz kary zawieszenia. Tym razem jednak sprawa zakończyła się bez dramatycznego finału i wiemy już, że komisja sportowa USADA nie zawiesi Daniela. Poniżej oświadczenie UFC:

— UFC zostało dziś poinformowane o tym, że USADA zawiadomiła Daniela Omielańczuka o potencjalnym naruszeniu zasad polityki antydopingowej poprzez wykrycie w jego organizmie meldonium znajdującego się na czarnej liście Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). USADA poinformowała ponadto UFC, że w związku z rozpatrywaniem przez WADA innych spraw związanych z meldonium, nie będzie ustanowionego zawieszenia wobec Omielańczuka. W zwiąkzu z powyższym, Omielańczuk nie zostanie usunięty z nadchodzącej walki z Alexeyem Oleinikiem, która odbędzie się 13 lipca w Sioux Falls w Południowej Dakocie.

Poniżej również kilka słów wyjaśnienia od samego Daniela Omielańczuka:

One thought on “Oświadczenia UFC i Daniela Omielańczuka w sprawie wykrycia w jego teście meldonium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *