Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 172: Overeem vs. Harris

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night 172, na której walką wieczoru będzie pojedynek wagi ciężkiej między Alistairem Overeemem a Waltem Harrisem.

Będzie to druga próba zestawienia ze sobą tych dwóch zawodników. Pierwsza próba na gali UFC on ESPN 7 nie powiodła się ze względu na wycofanie się Harrisa z pojedynku z powodu zaginięcia jego pasierbicy Aniah Blanchard. Niestety później okazało się, że 19-latka została uprowadzona i zamordowana. Zastępstwem za Harrisa był niepokonany Jairzinho Rozenstruik.

Alistair Overeem (45-17 MMA, 10-6 UFC #8 w rankingu UFC wagi ciężkiej) w pojedynku z Jairzinho Rozenstruikiem prowadził na kartach sędziowskich, ale na cztery sekundy przed końcem pięciorundowej walki został znokautowany jednym ciosem, który rozerwał mu górną wargę. Sędzia nie widział innej możliwości jak przerwać ten pojedynek. Wcześnie „The Reem” stoczył dwie wygrane walki w których pokonał przez TKO w pierwszych rundach Sergeia Pavlovicha i Alexeya Oleynika.

Walt Harris (13-7 MMA, 6-6 UFC #9 w rankingu UFC wagi ciężkiej) od porażki przez dyskwalifikację w walce z Marrkiem Godbeer’em, stoczył cztery walki wygrywając trzy. Właściwie Harris wygrał cztery walki, ale jedna został później uznana za nierozstrzygniętą. Po pokonaniu Daniela Spiitza przez TKO w drugiej rundzie, Harris pokonał przez niejednogłośną decyzję Andreia Arlovskiego, ale po oblanych testach antydopingowych Amerykanina, wynik pojedynku zmieniono na nierozstrzygnięty. Ostatnie dwie walki, to zwycięstwa „The Big Ticket’a” w starciach z Sergeyem Spivakiem przez TKO w pierwszej rundzie i z Alexeyem Oleynikiem przez nokaut również w pierwszej rundzie.

Pojedynkiem co-main event będzie walka kobiet w wadze słomkowej między pierwszą byłą mistrzynią Carlą Esparza a Michelle Waterson.

Carla Esparza (15-6 MMA, 6-4 UFC #7 w rankingu UFC wagi słomkowej) ma za sobą dwie wygrane walki z Virną Jandirobą przez jednogłośną decyzję i Alexą Grasso przez większościową decyzję. „Cookie Monster” wróciła tym samym na ścieżkę zwycięstw po dwóch wcześniejszych porażkach z Claudią Gadelhą przez niejednogłośną decyzję i Tatianą Suarez przez TKO w trzeciej rundzie.

Michelle Waterson (17-7 MMA, 5-3 UFC #7 w rankingu UFC wagi słomkowej) wróci do Oktagonu po przegranej walce przez jednogłośną decyzję z byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk. Był to eliminator do walki o tytuł. Wcześniej „The Karate Hottie” miała dobrą serię trzech zwycięstw z rzędu w których pokonała Cortney Casey przez niejednogłośną decyzję oraz Felice Herrig i Karolinę Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję.

Na gali pojawi się również polski akcent w osobie Krzysztofa Jotko, który stanie do walki z Erykiem Andersem.

Krzysztof Jotko (21-4 MMA, 8-4 UFC) po trudnym okresie związanym z trzema porażkami z rzędu z Davidem Branchem przez niejednogłośną decyzję i Uriah Hall’em oraz Bradem Tavaresem przez TKO, zdołał się zrehabilitować zwycięstwami w ostatnich dwóch walkach. Jotko pokonał przez jednogłośną decyzję Alena Amedovskiego i przez niejednogłośną decyzję Marca-Andre Barriaulta.

Eryk Anders (13-4 MMA, 5-4 UFC) wróci do Oktagonu mając za  sobą dwie wygrane walki przez nokaut z Viniciusem Moreirą i przez niejednogłośną decyzję. Wcześniej również doznał goryczy trzech porażek z rzędu przez TKO z Thiago Santosem, niejednogłośną decyzję z Eliasem Theodorou i przez jednogłośną decyzję z Khalilem Rountree Jr.

Gala UFC Fight Night 172: Overeem vs. Harris odbędzie się 11 kwietnia w Moda Center w Portland w stanie Oregon.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 172: Overeem vs. Harris

Data: 11.04.2020
Miejsce: Moda Center, Portland, Oregon – USA

Karta główna

Walka wieczoru
265 lbs.: Alistair Overeem vs. Walt Harris

Co-main event
115 lbs.: Carla Esparza vs. Michelle Waterson

170 lbs.: Vicente Luque vs. Randy Brown
185 lbs.: Eryk Anders vs. Krzysztof Jotko
170 lbs.: Niko Price vs. Muslim Salikhov
185 lbs.: Derek Brunson vs. Edmen Shahbazyan
155 lbs.: Tristan Connelly vs. Alex da Silva
265 lbs.: Don’Tale Mayes vs. Rodrigo Nascimento
185 lbs.: Markus Perez vs. Alessio Di Chirico
135 lbs.: Julia Avila vs. Karol Rosa

2 thoughts on “Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 172: Overeem vs. Harris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *