Oficjalny plakat i karta walk UFC 251: Usman vs Burns

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali Oficjalny plakat i karta walk UFC 251, na której dojdzie do trzech walk o tytuły mistrzowskie, a walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Gilbertem Burnsem.

Kamaru Usman (16-1 MMA, 11-0 UFC) stanie do drugiej obrony tytułu wagi półśredniej po wywalczeniu go w starciu z Tyronem Woodleyem, którego zdominował i pokonał przez jednogłośną decyzję i skończeniu przez TKO w piątej rundzie Colby’ego Covingtona. „Nigeryjski Koszmar” jest niepokonany od piętnastu walk.

Gilbert Burns (19-3 MMA, 12-3 UFC) ma za sobą dobrą serię sześciu zwycięstw z rzędu w tym cztery wygrane po powrocie do kategorii półśredniej. „Durinho” pokonał przez jednogłośne decyzje Alexeya Kunchenko i Gunnara Nelsona oraz przez TKO Demiana Maię i przez jednogłośną decyzję  byłego mistrza Tyrona Woodleya.

Mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski (21-1 MMA, 8-0 UFC) jest kolejnym zawodnikiem, który już chyba nie pamięta swojej jedynej porażki w karierze mając serię osiemnastu zwycięstw z rzędu. Ostatnie trzy wygrane Volkanovskiego, to zwycięstwa z Chadem Mendesem przez TKO w drugiej rundzie i Jose Aldo oraz Maxem Hollowayem przez jednogłośne decyzje. Rewanż z Hollowayem będzie jego pierwszą obroną tytułu w UFC.

Max Holloway (21-5 MMA, 17-5 UFC) po wywalczeniu tytułu w wygranej przez TKO z Jose Aldo i obronie go w rewanżu również w wygranej przez TKO, pokonał także Briana Ortegę kończąc go ciosami, które doprowadziły do interwencji lekarza i zakończenia walki. Następnie Holloway spróbował swoich sił w wadze lekkiej mierząc się z Dustinem Poirierem o tytuł tymczasowego mistrza, ale przegrał przez jednogłośną decyzję. Kolejna walka, to udana obrona tytułu wagi piórkowej w wygranej przez jednogłośną decyzję z Frankiem Edgarem. Ostatnia walka, to porażka przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Volkanovskim i utrata tytułu.

Petr Yan (14-1 MMA, 6-0 UFC) to topowy zawodnik wagi koguciej, który ma za sobą dziewięć wygranych walk z czego trzy ostatnie, to zwycięstwa z Johnem Dodsonem i Jimmie Riverą przez jednogłośne decyzje oraz z Urijah Faberem przez KO. Będzie to pierwsza walka Rosjanina o pas UFC.

Jose Aldo (28-6 MMA, 10-5 UFC) po utracie tytułu mistrza wagi piórkowej w walce z Maxem Hollowayem i nieudanym rewanżu, Aldo wygrał dwie walki przez TKO z Jeremym Stephensem i Renato Moicano. Kolejna walka, to przegrana przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Volkanovskim po czym Aldo przeszedł do kategorii koguciej w której przegrał pierwszą walkę przez niejednogłośną decyzję z Marlonem Moraesem.

Oprócz tego na karcie głównej zobaczymy dwa pojedynki kobiet. W jednym z nich zmierzą się dwie byłe mistrzynie wagi słomkowej Jessica Andrade (20-7 MMA, 11-5 UFC) i Rose Namajunas (8-4 MMA, 6-3 UFC), a w drugim Amanda Ribas (9-1 MMA, 3-0 UFC) podejmie Paige VanZant (8-4 MMA, 5-3 UFC).

W karcie wstępnej natomiast zobaczymy polski akcent. Marcin Tybura (18-6 MMA, 5-5 UFC) przywita debiutującego w Oktagonie Alexandra Romanova (11-1 MMA, 0-0 UFC).

Gala UFC 251: Usman vs Burns odbędzie się 11 lipca na „UFC Fight Island” na wyspie Yas w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 251: Usman vs. Burns

Data: 11.07.2020
Miejsce: Fight Island, Yas Island, Abu Zabi – ZEA

Karta główna

Walka o tytuł wagi półśredniej
170 lbs.: Kamaru Usman (c) vs. Gilbert Burns

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Alexander Volkanovski (c) vs. Max Holloway 2

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: Petr Yan vs. Jose Aldo

115 lbs.: Jessica Andrade vs. Rose Namajunas
125 lbs.: Amanda Ribas vs. Paige VanZant

Karta wstępna
205 lbs.: Volkan Oezdemir vs. Jiri Prochazka
170 lbs.: Elizeu Zaleski dos Santos vs. Muslim Salikhov
145 lbs.: Makwan Amirkhani vs. Danny Henry
155 lbs.: Leonardo Santos vs. Roman Bogatov

Karta przedwstępna
265 lbs.: Marcin Tybura vs. Alexander Romanov
125 lbs.: Raulian Paiva vs. Zhalgas Zhumagulov
135 lbs.: Karol Rosa vs. Vanessa Melo
135 lbs.: Martin Day vs. Davey Grant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *