Nowe walki na galach UFC

Na UFN 21 w Denver dojdzie prawdopodobnie do potyczki dwóch budujących swoją markę półśrednich; Anthony’ego Johnsona (8-3) i niepokonanego w UFC Johna Howarda (11-7). Ten pierwszy po porażce z Joshem Koscheckiem będzie musiał udowodnić swoją wartość w amerykańskiej organizacji. Z kolei Howard, członek teamu Wai Kru, po uporaniu się z między innymi Denisem Hallmanem pierwszy raz wypłynie na tak szerokie wody i ewentualne zwycięstwo mogłoby pomóc mu wybić się w tej kategorii wagowej.
Na tą samą galę zapowiedziano równie ciekawą (w sumie nawet ciekawszą) walkę pomiędzy nie mającym ostatnio dobrej passy Clay’em Guidą (25-11, ) a walczącym w kratkę Seanem Sherkiem (33-4-1, 8 miejsce w naszym rankingu LW). Pojedynek odbędzie się oczywiście w ramach wagi lekkiej. Dla Sherka byłby to powrót do octagonu po porażce z Frankiem Edgarem w maju zeszłego roku. Z kolei Guida ostatnie zwycięstwo odniósł jedenaście i pół miesiąca temu, stąd wnioskujemy, że szykuje się naprawdę ciekawe przedstawienie.

Na kolejnej gali z cyklu Fight Night (22) odbędzie się walka dwóch doświadczonych średnich. W octagonie rękawice skrzyżują Nate Quarry (12-3) i Jorge Rivera (17-7). Nie jest to być może pojedynek godny Main Eventu, ale z pewnością interesujące zestawienie równych sobie rywali. UFN 22 odbędzie się w Karolinie Północnej, nie wiadomo jednak jeszcze w jakim mieście, a tym bardziej hali.

Na UFC 111, w zamian za walkę Davis vs. Baroni (o tym poniżej), wystąpi będący ostatnio w dobrej formie Kurt Pellegrino (14-4). Jego przeciwnik jest póki co nieznany, ale trwają prace nad znalezieniem go. Także na UFC 111 zapowiedziano walkę członka ATT, Marka Bocka (8-2) z 26-oletnim, prężnie rozwijającym swoją karierę Jimem Millerem (16-2), który w swoich dwunastu ostatnich walkach przegrał tylko raz (z Gray’em Maynardem), w między czasie pokonując chociażby takich fighterów jak Bart Palaszewski, Matt Wiman czy Mac Danzig.

Z kolei wspomniany wyżej Marcus Davis (16-6), który na marcowej gali UFC miał się zmierzyć z Philem Baroni dostał nowego przeciwnika na zupełnie innym evencie. Mowa o kanadyjskim UFC 113 w Montrealu. Oponentem tego zmierzającemu ku końcowi kariery zawodnika i niedawnej ofiary Bena Saundersa został weteran UFNów, Jonathan „The Road Warrior” Goulet (22-10), dla którego będzie to powrót do octagonu po dwóch latach przerwy.

Rozpiski powyższych gal znajdziecie tutaj.

One thought on “Nowe walki na galach UFC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *