Nick Diaz wraca do UFC?

Diaz Brothers Fanpage
Diaz Brothers Fanpage

Nie ma co prawda oficjalnego potwierdzenia tego, że Nick Diaz miałby wrócić do UFC, ale zdjęcia umieszczone na profilu braci Diaz mogą to sugerować.

Jeśli zdjęcia umieszczone na fanpage’u Diaz Brothers są aktualne, to szykuje się wielki powrót jednego z najbardziej zwariowanych i kontrowersyjnych zawodników w UFC.

Ostatnie trzy walki Nicka stoczone w dość długich odstępach czasu nie potoczyły się dla niego najlepiej, ponieważ przegrał z Carlosem Conditem pojedynek o tymczasowy tytuł wagi półśredniej na UFC 143. Po tej walce Diaz ogłosił, że kończy karierę, ale niedługo po tym wykryto w jego teście antydopingowym obecność metabolitów marihuany przez co został zawieszony na rok. Kolejną walką był pojedynek o tytuł wagi półśredniej z mistrzem Georgesem St-Pierre, który pokonał Nicka Diaza na UFC 158. Po tej walce Nick ponownie ogłosił, że kończy karierę i odmówił pojedynków z Michaelem Bispingiem oraz Carlosem Conditem mówiąc, ze wróci tylko wtedy, gdy dostanie walkę o pas.

W lipcu 2014 roku ogłoszono, że Diaz podpisał kontrakt  na trzy walki, a jago następnym pojedynkiem było starcie z Andersonem Silva na UFC 183. To była jednak ostatnia walka, ponieważ pomimo porażki przez decyzję, Diaz ponownie wpadł na testach antydopingowych po wykryciu metabolitów marihuany. Ponieważ Anderson Silva również oblał testy antydopingowe, wynik pojedynku zmieniono na nierozstrzygnięty NC.

W związku z oblanym testem, NSAC zawiesiła Nicka Diaza na pięć lat, ale w styczniu tego roku zmniejszono wyrok do 18 miesięcy zawieszenia.

W związku z tym nie ma pewności, czy zdjęcia umieszczone na fanpage’u są aktualne biorąc pod uwagę również to, że na jednym ze zdjęć jest Lorenzo Fertitta, który nie jest już właścicielem UFC. Być może jest jednak cos na rzeczy skoro umieszczono takie zdjęcia na fanpage’u braci Diaz, ale na potwierdzenie musimy poczekać.

2 thoughts on “Nick Diaz wraca do UFC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *