Neil Magny jest chętny na walkę z Khamzatem Chimaevem

UFC.com

Khamzat Chimaev nadal nie ma przeciwnika do następnej walki, ale wkrótce może się to zmienić, ponieważ Neil Magny jest zainteresowany podjęciem walki z obecnie najlepszym prospektem w UFC.

Khamzat Chimaev został młodą gwiazdą UFC latem tego roku. Szwed czeczeńskiego pochodzenia po raz pierwszy w historii organizacji odniósł dwa zwycięstwa w ciągu 10 dni na galach Fight Island w lipcu, pokonując Johna Phillipsa w pierwszej rundzie przez poddanie i Rhysa McKee w pierwszej rundzie przez TKO, a następnie odebrał swoje trzecie zwycięstwo, kiedy to znokautował Geralda Meerschaerta na gali UFC Vegas 11, również w pierwszej rundzie.

W ślad za tymi zwycięstwami, Chimaev mówił dużo o swojej przyszłości w MMA i innych zawodnikach i w pełni wykorzystywał swój czas będąc w centrum uwagi, rzucając wyzwania takim zawodnikom jak Conor McGregor, Donald Cerrone, a nawet panującym mistrzom wagi półśredniej i średniej Kamaru Usmanowi i Israelowi Adesanya.

Niestety, Chimaev ma trudności ze znalezieniem chętnego rywala do walki.

Rozmawiając z Arielem Helwani z ESPN, Neil Magny ujawnił, że ma nadzieję zawalczyć ze Stephenem „Wonderboyem” Thompsonem lub Michaelem Chiesa, ale chętnie przyjmie walkę z Chimaevem, jeśli zostanie mu ona zaoferowana.

„Chętnie walczyłbym jeszcze raz w tym roku. Walka z Chiesą lub Wonderboyem ma największy sens, ale ci faceci zaginęli w akcji. Więc przyjęcie walki z najlepszym prospektem to następna najlepsza opcja.”

Neil Magny ma za sobą zwycięstwa nad Li Jingliangiem, Anthonym Rocco Martinem, a ostatnio również nad byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie Lawlerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *