Mizuto Hirota usunięty z karty walk gali w Japonii po tym jak prawie zemdlał podczas ważenia

mmaweekly.com

Mizuto Hirota został usunięty z karty wal gali UFC Fight Night 117 i walki z Charlesem Rosa po fatalnym ważeniu jakie odbyło się w czwartek.

Urzędnicy UFC potwierdzili tę informację w nocy z czwartku na piątek.

„Z uwagi na obawy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, walka w wadze piórkowej Hirota vs. Rosa na UFC Fight Night Japan: Saint Preux vs. Okami została odwołana, ponieważ zespół medyczny uznał, że Hirota jest niezdolny do rywalizacji.

UFC Fight Night Japan: Saint Preux vs. Okami rozpocznie się zgodnie z planem w Saitama Super Arena w Saitama w Japonii z 10 pojedynkami w karcie walk. Do karty głównej przeszła walka w wadze muszej między Jussierem Formiga a Ulką Sasaki.”

Hirota podczas ceremonii ważenia wniósł na wagę 150 funtów czyli o cztery funty ponad limit. Japończyk miał jednak olbrzymie problemy z dotarciem do wagi idąc powolnym krokiem ze spuszczoną w dół głową. Kiedy próbował zejść z wagi, zachwiał się i czujni urzędnicy UFC musieli mu pomóc łapiąc go pod ręce. Gdy Hirota usiłował się ukłonić publiczności, miał duże problemy z powrotem do pozycji pionowej.

Podczas gdy Hirota miał oddać 30 procent swojej gaży na rzecz przeciwnika, walka z Rosą nadal miała się odbyć, ponieważ początkowo personel medyczny UFC zdecydował się pozwolić mu na walkę w piątek wieczorem. Ostatecznie jednak walka została odwołana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *