Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: we wtorek trzy walki Polaków w ćwierćfinałach

WAKO Senior European Championships Loutraki

Karolina Kubiak (-50kg), Monika Kędzierska (-65kg) i Michał Grzesiak (-89kg) we wtorek stoczą walki ćwierćfinałowe podczas Mistrzostw Europy w Loutraki (Grecja). Jeśli Polacy zwyciężą, wówczas zapewnią sobie brązowe medale w formule kick light. Biało-Czerwoni startują też w wersjach full contact i pointfighting.

Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki Proyama) będzie walczył z Chorwatką Luciją Cicvarą, a Monika Kędzierska (CSE Sparta Chrzanów) z Włoszką Sharon Campolongo.

– Początek sezonu 2016 zaczęłam słabiej niż się tego spodziewałam, musiałam się bardziej zmotywować i wrócić do odpowiedniej formy. Po startach w Kartuzach i w Krzywaczce, idąc za ciosem wywalczyłam Puchar Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim. To już dało i mi, i trenerowi sygnał, że jest dobra forma. Puchar Świata we włoskim Rimini wygrałam w najliczniejszej kobiecej kategorii. To właśnie tym sukcesem zapewniłam sobie miejsce w kadrze – powiedziała Karolina Kubiak, która do ME szykowała się pod okiem trenera Stanisława Kołodziejskiego.

Dobrej myśli jest również pochodząca z Krakowa Monika Kędzierska. – Czuję się dobrze przygotowana. W tym roku zdobyłam Puchar Europy oraz srebro na Pucharze Świata W Rimini, gdzie przegrałam z Włoszką. Najtrudniejszą rywalką w greckim turnieju będzie zawodniczka ze Słowacji.

Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) w jutrzejszej walce spotka się z Macedończykiem Milanem Kubinem. – Jeśli szczęście dopisze, to uważam, że tytuł w całych mistrzostwach jest w zasięgu ręki. Każdy z naszej kadry czy to kick light czy full contact myśli tylko o zwycięstwie i z takim nastawieniem jutro wystartujemy w Loutraki. Ja w tym sezonie póki co wszystkie walki wygrałem, a teraz jeszcze postanowiliśmy z trenerem Tomaszem Biernackim, że wystartuję w wadze -89kg, a nie -94kg. Dzięki tej decyzji znacznie poprawiłem motorykę i szybkość – ocenił.

W eliminacjach kick light jutro rywalizować będą Katarzyna Kleczkowska (KTE Legia Warszawa) w wadze -55kg i Roger Garbaczewski (TKKF Ognisko Siedleckie) -69kg. – Roger jest w dobrej formie. Pierwsza walka jest najważniejsza, następne to już nie taki stres. Jestem dobrej myśli – mówił II trener reprezentacji KL Andrzej Garbaczewski o swoim synu.

W mistrzostwach kontynentu zadebiutuje jutro Katarzyna Kleczkowska (KT Legia Warszawa). Jej przeciwniczką w wadze -55kg będzie Greczynka Xanthippi Raftopoulou. – Przygotowania do zawodów rozpoczęłam już latem. Duże znaczenie miały treningi na zgrupowaniu kadry kick light. Później kładłam nacisk na kondycję i dynamikę, stopniowo trener wprowadzał coraz więcej sparingów. A na koniec szlifowaliśmy szybkość – przyznała.

22 listopada polscy kickboxerzy stoczą także 7 walk eliminacyjnych w pozostałych formułach FC i PF. W wersji full contact z zawodnikami gospodarzy powalczą Emilia Czerwińska -65kg i Kamil Dajwłowski -71kg. Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) wylosowała Marthę Nystazou, a Kamil Dajwłowski (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom-Center Piotrków) – Nikolaosa Angelopoulosa.

– Zmieniłam kategorię wagową z -60 kg na -65 kg. W tym roku startowałam dwa razy na Pucharach Świata w full contact właśnie w tej wyższej wadze. w Budapeszcie zajęłam 2. miejsce oraz we Włoszech – 3. miejsce. W półfinale walczyłam z tą sama przeciwniczką, co w Budapeszcie w finale, przegrywając minimalnie na punkty. W Polsce niecały miesiąc temu wygrałam Puchar Polski nie dając żadnych szans przeciwniczkom. Jestem w mega wysokiej formie – mówiła Emilia Czerwiński, współpracująca na co dzień z trenerem klubowym Bogumiłem Połońskim.

Natomiast Michał Pomieciński (Sokół Inowrocław) w wadze -60kg zmierzy się z Cypryjczykiem Sofoklisem Paraskevą. – Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Piotrkowie Trybunalskim oraz na Młodzieżowych MP w Kaliszu zajmowałem 2. miejsce. Trener kadry Radosław Laskowski zobaczył mój potencjał i dał mi szansę walczyć o wyjazd na ME – mówi Michał Pomieciński, który decydujące sparingi stoczył z Bartłomiejem Derletą. – Uważam, że zaprezentowałem się bardzo dobrze i jestem na ME w Grecji. Myślę, że mam szansę na miejsce na podium, na pewno nie zmarnowałem czasu na odpowiednie przygotowania.

W pointfightingu, czyli dawnym semi-contakcie, wystąpi we wtorek m.in. w kat. -84kg Rafał Adamczyk (Klub Sportów Walki Police). Jego rywal to Grek Stefanos Zotos. – W swojej kategorii wagowej mam dwóch wyjadaczy – z Węgier i Irlandii. Moje umiejętności od czasu MP znacznie wzrosły, ale czy to wystarczy to się okaże na macie.

Program walk Polaków – 22 listopada

full contact – eliminacje

-65kg Emilia Czerwińska – Martha Nystazou (Grecja)

-60kg Michał Pomieciński – Sofoklis Paraskeva (Cypr)

-71kg Kamil Dajwłowski – Nikolaos Angelopoulos (Grecja)

-75kg Robert Krasoń – Dion Barrett (Wlk. Brytania)

pointfighting – eliminacje

-55kg Malwina Strzelecka – Aysenur Topal (Turcja)

-79kg Piotr Maślanka – Riccardo Albanese (Włochy)

-84kg Rafał Adamczyk – Stefanos Zotos (Grecja)

 kick light

1/4 finału

-50kg Karolina Kubiak – Lucija Cicvara (Chorwacja)

-65kg Monika Kędzierska – Sharon Campolongo (Włochy)

 -89kg Michał Grzesiak – Milan Kubin (Macedonia)

eliminacje

-55kg Katarzyna Kleczkowska – Xanthippi Raftopoulou (Grecja)

-69kg Roger Garbaczewski – Lubomir Bakalski (Bułgaria)

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *