Mirko Filipovic vs Roy Nelson w rewanżu na gali Bellator 217

Legenda mieszanych sztuk walki Mirko Cro Cop Filipovic zadebiutuje w Bellatorze 16 lutego w Uncasville w Connecticut w pojedynku z Royem Nelsonem na gali Bellator 217.

Według Ariela Helwaniego z ESPN, walka będzie starciem rewanżowym. Filipovic i Nelson spotkali się po raz pierwszy na gali UFC 137 w październiku 2011 roku i zwycięzcą tego pojedynku został Big Country, który pokonał Cro Cop’a przez TKO w trzeciej rundzie.

Mirko Filipovic i Roy Nelson mieli się spotkać w rewanżu już wcześniej przy okazji gali Bellator 200, ale do pojedynku nie doszło. Teraz weterani wagi ciężkiej spotkają się na gali Bellator 217, która odbędzie się 16 lutego w Mohegan Sun w Uncasville w Connecticut.

Mirko Cro Cop (37-11-2, 1 NC)wyjdzie do pojedynku ze znakomitą serią dziewięciu zwycięstw z rzędu. Pięć z tych walk stoczył na galach japońskiej organizacji RIZIN. Ostatnią walkę Chorwat stoczył we wrześniu na gali RIZIN 13 na której pokonał przez TKO w pierwszej rundzie (interwencja lekarza) Roque Martineza. Ostatnia porażka 44-latka, to przegrana z listopada 2013 roku na gali Legend 2 Invasion na której został poddany w pierwszej rundzie przez Alexeya Oleynika.

Roy Nelson (23-6) wyjdzie do rewanżu z Cro Copem po dwóch porażkach w Bellatorze w którym stoczył trzy walki. W debiucie pokonał przez decyzję Javy’ego Ayalę na gali Bellator 183, ale już kolejne dwie walki na galach Bellator 194 i Bellator 207 zakończyły się jego porażkami w pojedynkach z Mattem Mitrione i Sergeyem Kharitonovem.

Walką wieczoru gali Bellator 217 będzie bardzo mocno oczekiwany pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy dwoma zaciekłymi rywalami Paulem Semtex Daley’em i Michaelem Venom Page. Na karcie zobaczymy również eliminator do walki o tytuł wagi ciężkiej pomiędzy Vitalyem Minakovem a Cheickiem Kongo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *