Mirko „Cro Cop” Filipović wystąpi podczas RIZIN FF 9!

MMAJunkie.com

Mirko Filipović ponownie powraca ze sportowej emerytury.

Mirko” Cro Cop” Filipović (35-11-2), który kilkakrotnie odchodził na sportową emeryturę, ponownie powraca do rywalizacji w MMA.

Organizacja RIZIN FF poinformował dzisiaj, że Mirko Filipović wystąpi podczas gali „RIZIN FF 9: World Grand Prix Final Round”. Przeciwnikiem „Cro Copa” będzie Tsuyoshi Kohsaka (29-12-2). Gala odbędzie się 31 grudnia w legendarnej Saitama Super Arena. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy FITE TV.

Ogłoszenie walki nastąpiło dzień po tym, jak Nobuyuki Sakakibara wspomniał o powrocie Chorwata do rywalizacji.

Mirko Filipović to 43-letni weteran organizacji PRIDE oraz UFC. W poprzednim roku, wygrał otwarty turniej Grand Prix w organizacji RIZIN. W drodze do zwycięstwa pokonał: Hyuna Mana Myunga, Muhammeda Lawala, Baruto Kaito oraz Amira Aliakbariego. Aktualnie ma na swoim koncie siedem zwycięskich pojedynków z rzędu.

Tsuyoshi Kohsaka to weteran japońskiej sceny MMA. Występował m.in. w organizacji PRIDE, UFC oraz RINGS. Od 2006 roku nie występował w formule MMA. Do występów powrócił w 2015 roku. Od tamtego czasu stoczył dwa pojedynki, z Jamesem Thompsonem (wygrany) oraz z Baruto Kaito (przegrany). Zawodnik na swoim koncie, posiada m.in. zwycięstwo z legendarnym Fedorem Emelianenko, którego pokonał przez TKO podczas gali PRIDE: Bushido 6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *