Michał Olaś – wywiad dla Fight24.pl

(fot. feg.inc)

Michał Olaś, 21-letni, kilkukrotny Mistrz Polski w Muay Thai oraz K-1. Michał jest także Zawodowym Mistrzem Polski K-1 PZKB -86kg. Ostatnio mogliśmy go oglądać na gali Beast Of The East a za sobą ma także występ na K-1 World GP w Łodzi w 2009 roku. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

 

Fight24.pl: Jaką walkę ostatnio stoczyłeś?

Michał Olaś: Ostatnio stoczyłem walkę amatorską walkę bokserską natomiast jeśli chodzi o zawodowe K-1 to ostatnia była walka z Łukaszem Jaroszem na gali Beast of The East.

Fight24.pl: Co możesz powiedzieć o tej walce? Jarosz to trudny i doświadczony zawodnik.

Michał Olaś: Jarosz to bardzo doświadczony i silny zawodnik. W dniu ważenia różnica między nami wynosiła 12kg. Walka była wyrównana, jednak w 2 rundzie zostałem liczony i sędzia przerwał walkę. Moim zdaniem trochę za wcześnie.

Fight24.pl: W jakiej kategorii wagowej walczyłeś?

Michał Olaś: Moją naturalną wagą jest 91kg a prawie wszystkie zawodowe pojedynki toczyłem w kategorii open.

Fight24.pl: Chciałbyś jeszcze raz zmierzyć się z Łukaszem Jaroszem?

Michał Olaś: Owszem, chciałbym jeszcze raz sie zmierzyć z Łukaszem. Musze tylko popracować trochę nad poruszaniem się w ringu,   uważam że rewanż  rozstrzygnąłby się  inaczej.

 Fight24.pl: Walczyłeś też na K-1 World GP 2009 w Łodzi, wygrałeś wtedy z Pacome Assi przez KO. Co możesz powiedzieć o tym zawodniku i przebiegu walki?

Michał Olaś: Pacome Assi był wielokrotnym mistrzem Francji. Spodziewałem się trudnej walki. Od początku założeniem trenera Marcina Grzyba było okopywanie jego wykrocznej nogi, żeby stracił mobilność w ringu. W rezultacie w 3 rundzie już ledwo chodził.  Opuścił prawą rękę gdzie znalazłem miejsce na lewego sierpa, który rozstrzygnął walkę przed czasem.

Fight24.pl: W tym roku również odbędzie się K-1 World GP 2010 w Warszawie ale nie zobaczymy tam Ciebie. Nie proponowali Ci walki?

Michał Olaś: Zgadza się, nie będę walczył w Warszawie. Promotor i organizator gali nie doszli do porozumienia.

Fight24.pl: Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Michał Olaś: 24 lutego wyleciałem do Holandii trenować na 2 tygodnie.  Po powrocie jadę w góry na obóz bokserski przygotowujący do mistrzostw Polski w boksie w których będę brał udział. Jeżeli chodzi o walki zawodowe w K-1 lub Muay Thai na razie trwają rozmowy.

Fight24.pl: Z tego co mówisz to masz dość napięty harmonogram. Wiesz może z kim będziesz trenował w Amsterdamie?

Michał Olaś: Tego jeszcze dokładnie nie wiem. Okaże sie na miejscu.

Fight24.pl: Miałeś okazję trenować z jakimś znanym zawodnikiem MT lub K-1?

Michał Olaś: Uczestniczyłem na obozie zimowym gdzie był Paweł Słowiński. Trenowaliśmy głownie kopnięcia i walkę w klinczu.

Fight24.pl: Zapewne wiesz, że Paweł będzie walczył na K-1 World GP w Warszawie. Jego przeciwnikiem będzie Łotysz Konstantin Gluhov. Co sądzisz o tej walce i rywalu Pawła?

Michał Olaś: Tak wiem, że Paweł będzie walczył na tej gali i życzę mu powodzenia. Co do jego przeciwnika to o ile się nie mylę, walczył on niedawno na gali KSW w Warszawie i doszedł do finału. Jest zawodnikiem MMA ale wszystkich zaskoczył dobrą stójką. Ciekawy pojedynek.

Fight24.pl: Jak oceniasz organizacje gali K-1 World GP?

Michał Olaś: Szczerze mówiąc nie wiem kto zawalczy na K1 w Warszawie. Wypowiadać mogę się z własnych doświadczeń z K1 w Łodzi. Organizacja i oprawa gali dobra , zawodnicy mocni. wszystko na plus.

 Fight24.pl: Jaką walkę najbardziej wspominasz, która była najcięższa i jaki zawodnik sprawił Ci najwięcej problemów?

Michał Olaś: Zwycięstwo, które najbardziej sobie cenie i najlepiej wspominam, to zwycięstwo w walce o pas zawodowego mistrza Polski w kat do 86 kg z Kamilem Małyszem. Niesamowite tempo walki, dobre wymiany . W 3 rundzie zdołałem 2 razy posadzić Malysza na deski. Obaj byliśmy krańcowo wycieńczeni. Walka zakończyła sie jednogłośnym zwycięstwem dla mnie.

Fight24.pl: Skąd sie wzięło zamiłowanie do tego sportu?

Michał Olaś: Kiedyś podpatrzyłem jak brat ogląda K-1 na Eurosporcie. Zaciekawiłem sie tą formuła walki, zorientowałem się gdzie są prowadzone zajęcia w Warszawie i tak zacząłem ćwiczyć. To był rok 2006. Od pierwszego razu jak przyszedłem na sale widziałem ze to sport właśnie dla mnie.

Fight24.pl: Narzuciłeś sobie dość szybkie temp z tego co widać.

Michał Olaś: Uważam, że jeżeli człowiek czegoś naprawdę pragnie i zależy mu na czymś jest w stanie to osiągnąć poprzez wytrwałość i ciężką pracę.

Fight24.pl: W jakim klubie trenujesz?

Michał Olaś: Jeżeli chodzi o Warszawę, zwiedziłem każdy klub. Jednak najbardziej wartościowymi klubami gdzie zawodnicy naprawdę mogą sie rozwijać to K.s. Rosomak i  Garuda Muay Thai Gym. Natomiast umiejętności bokserskie szlifuję w UKS Fenix.

Fight24.pl: jakie są Twoje mocne strony jeśli chodzi o walkę?

Michał Olaś: Myślę, że jestem kompletnym zawodnikiem. Potrafię walczyć zarówno w dystansie jak i klinczu. Atutami są siła, szybkość i umiejętność odpoczywania podczas walki.

Fight24.pl: Co byś zrobił gdyby zaproponowano Ci walkę na zasadach MMA?

Michał Olaś: Nigdy nie ćwiczyłem parteru zawodowo i szczerze mówiąc nie bardzo mi odpowiada ta formuła walki. MMA jest bardzo popularne ale uważam, że bardziej atrakcyjne i przejrzyste dla widza są walki w K1. Natomiast bardzo dobrym rozwiązaniem organizatorów gal jest łączenie tych dwóch formuł walki podczas gali. Wracając do pytania, na razie wole się skupić na samej stójce.

Fight24.pl: Także uważasz ze obecnie więcej sie dzieje wokół MMA niż K-1. Jak myślisz czym to jest spowodowane?

Michał Olaś: Jasne ze tak jest. MMA jest coraz bardziej medialne. Pamiętam kiedyś w pewnej stacji telewizyjnej był reportaż o „bandyckich , „nielegalnych” walkach jak to wtedy określano walki MMA. Teraz parę lat później oglądamy KSW na jednej z najpopularniejszych telewizji w Polsce. MMA ewoluuje i zyskuje sympatyków.

Fight24.pl: Kto jest twoim wzorem do naśladowania jeśli chodzi o K-1?

Michał Olaś:
Zawsze najbardziej lubiłem styl walki Jeroma Le Bannera. Bardzo dobry techniczny boks, mocne kopnięcia. Prostota i skuteczność w jednym.

Fight24.pl: Masz jakieś marzenie ?

Michał Olaś: Mam, jednak to moja prywatna sprawa i wołałbym ja zachować dla siebie. Poza tym jak zdradzę to się nie spełni;).  Chciałbym jednak żyć ze sportów walki, traktować to jako prawdziwą pracę, która zapewni mi dostatek, w końcu najważniejsze jest robić to co się lubi.

Fight24.pl: Co lubisz robić poza sportami walki?

Michał Olaś:  Chodzić do kina, do tego  studiuje (Wychowanie fizyczne), czytam dużo fantastyki i kryminałów.

Fight24.pl: A jakie filmy lubisz i który to Twój ulubiony?

Michał Olaś: Przede wszystkich klasyka z Robertem de Niro, Alem Pacino czy Johnym Deepem. Mój ulubiony film to Pluton i Łowca jeleni.

Fight24.pl: Czy zdarzyło Ci się kiedyś wykorzystać swoje umiejętności w walce na ulicy?

Michał Olaś: Z natury jestem spokojny i opanowany, staram się unikać takich sytuacji.

 Fight24.pl: Co mówią na to co robisz Twoi najbliżsi, rodzina znajomi?

Michał Olaś: Mój tata i brat bardzo mnie wspierają, starają sie być na każdej walce natomiast mama jak to mama zawsze się boi o mnie, ale wiem ze jest ze mnie bardzo dumna a wszystkie walki od razu zanosi koleżankom z pracy 😉

Fight24.pl: Jakie jest Twoje zdanie na temat startów kobiet w tych formułach walki? Niektórzy mówią że dziewczyny nie powinny sie bić, że to sport dla facetów itp. itd.

Michał Olaś: Każdy robi to co lubi i w czym sie chce realizować. Jeżeli kobieta może być żołnierzem to dlaczego nie może być zawodniczką sportów walki? To wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Poza tym raczej nikt nie  narzeka jak na ringu widzi się  wysportowane skąpo odziane kobiety w najróżniejszych pozycjach.

Fight24.pl: Chciałbyś coś na zakończenie powiedzieć czytelnikom Fight24.pl?

Michał Olaś: Pozdrawiam wszystkich czytelników Fight24.pl, zawodników z którymi ćwiczę, i osoby które chciałyby mi pomóc w jakikolwiek sposób.

Fight24.pl: Dziękuję Ci Michał za możliwość przeprowadzenia wywiadu i w imieniu czytelników, redakcji oraz swoim życzę samych sukcesów.

Michał Olaś: Dziękuję.

 

Rozmawiał Paweł „Yoshi” Pradyszczuk

 Osiągnięcia Michała Olasia:

 

•    Puchar Polski  Muay Thai IFMA 2007 -86kg
•    Mistrzostwo Polski Muay Thai  IFMA 2008 -86kg
•    Puchar Europy Muay Thai ISKA 2008 -86kgkg
•    Puchar Polski Muay Thai  IFMA 2009 +91kg
•    Mistrzostwo Polski Muay Thai PZKB 2009 -91kg
•    Zawodowy Mistrz Polski K-1 PZKB -86kg

Bilans:  19 wygranych 3 przegrane 0 remisow 11 Ko
Walki zawodowe: 3 wygrane, 1 porażka.

Michał Olaś Highlight

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=1e7FLHtdOFE]

7 thoughts on “Michał Olaś – wywiad dla Fight24.pl

  1. w tym przypadku „k-1 panowie k-1” 😛 Dzięki 🙂 uważam że Michał to świetny zawodnik, który już wiele osiągnął ale i jeszcze wiele przed nim 🙂 Solidnie trenuje co daje wymierne korzyści 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *