Michał Materla vs Jorge Luis Bezerra na KSW 28

Federacja KSW pragnie oficjalnie ogłosić, że 28-letni Brazylijczyk z Sao Paulo Jorge Luis Bezerra skrzyżuje rękawice z gwiazdą KSW Michałem Materlą w jednej z dwóch głównych walk gali KSW 28: Fighters’ Den, 4 października w nowej hali sportowo-widowiskowej w Szczecinie. Z uwagi na późne dodanie występu Polaka do karty walk wydarzenia, stawką pojedynku nie będzie pas mistrzowski w wadze średniej.

Zawodnik o pseudonimie „Michelan” to posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu jitsu i reprezentant znakomitego teamu Checkmat braci Vieira. Brazylijczyk siedemnaście z dziewiętnastu wygranych kończył poddaniami w parterze, gdzie jego specjalnością są ataki na nogi. W swojej zawodowej karierze pojedynkował się m.in. na galach BAMMA, Jungle Fight czy Fury FC.

Tak Bezerrę jako rywala Materli oceniają komentatorzy KSW, głos polskiego MMA Andrzej Janisz oraz redaktor MMARocks.pl Tomasz Marciniak:

Dobry rywal dla Michała, zwłaszcza na galę w Szczecinie, gdzie pojedynki w parterze będą zrozumiałe dla większości kibiców – twierdzi Janisz. Zdecydowana większość walk wygrana przez różnorodne poddania, często już w pierwszej rundzie, daje gwarancję efektownej rywalizacji. W stójce bić się nie lubi, parteru szuka nawet za cenę wepchnięcia w siatkę, na plecach czuje się dobrze, nogi mu raczej zostawiać nie można.  Wycieczki do Europy dotychczas udane dla Brazylijczyka nie były i nie widzę powodów by teraz miało być inaczej.

Jorge „Michelan” Bezerra powinien być ciekawą odmianą po ostatnich rywalach Materli – ocenia Marciniak. 28-letni Brazylijczyk to wysokiej próby specjalista w walce na chwyty – aż 17 z 19 swoich zwycięstw odnosił przez poddanie, z czego większość przez techniki na nogi. Śmiem twierdzić, że to najlepszy grappler z jakim walczył Materla i pierwszy od dawna gdyż mistrz KSW zmagał się głównie ze specjalistami od stójki. Po tym jak nie zdołał poddać Jaya Silvy wielu zaczęło wątpić w parter „Magika” i ta walka może dać nam odpowiedź na pytanie jak dobry na macie jest Berserker ze Szczecina. Ta walka powinna zaprezentować widzom zupełnie inną dynamikę niż trzy pojedynki z Silvą gdzie to rosły zawodnik z Angoli miał przewagę przy uderzeniach, a Polak musiał szukać obaleń.

Eksperci są zgodni, Bezerra stawia przed szczecinianinem wyzwanie w zupełnie innej płaszczyźnie niż ostatni rywale. Długo oczekiwany występ Materli w rodzinnym mieście będzie bez wątpienią świętem wszystkich lokalnych fanów, a parterowe starcie ich ulubieńca przeciwko Brazylijczykowi na pewno trafi w ich gusta. Ostatnie bilety na KSW 28: Fighters’ Den są dostępne w portalu eBilet.pl.

Informacja prasowa

4 thoughts on “Michał Materla vs Jorge Luis Bezerra na KSW 28

  1. Co do rywala Materli, to spodziewałem się czegoś lepszego ale pod względem medialnym. Bezerra nie jest słaby bo rekord pokazuje, że trochę tych walk stoczył i sporo z nich wygrał. W parterze będzie zapewne sporym wyzwaniem dla Michała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *