Mauricio Rua mówi, że ma przed sobą jeszcze dwie lub trzy walki, a po zakończeniu kariery chciałby nadal współpracować z UFC

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Legenda MMA i UFC, Mauricio „Shogun” Rua potwierdził, że w jego legendarnej karierze w MMA pozostały mu tylko dwie lub trzy walki, zanim w końcu zawiesił rękawice na kołku.

Rua, były mistrz wagi półciężkiej UFC i mistrz Grand Prix w wadze średniej PRIDE z 2005 roku, staje do walki z innym weteranem PRIDE i UFC i byłym dwukrotnym rywalem Antonio Rogerio Nogueira w co-main evencie sobotniej gali UFC on ESPN 14. „Little Nog” potwierdził już, że w wieku 44 lat będzie to ostatnia walka w jego własnej legendarnej karierze. Jeśli chodzi o Ruę, to w wieku 38 lat nie planuje jeszcze kończyć kariery, ale w tym momencie pozostało mu już tylko kilka walk, które chce stoczyć dla fanów.

Rozmawiając z dziennikarzami przed UFC on ESPN 14, Rua potwierdził, że jego plan to walka jeszcze dwa lub trzy razy przed zakończeniem swojej legendarnej kariery w Hall of Fame.

„Tak, to jest mój plan”, powiedział Rua dziennikarzom na Fight Island.

Shogun vs. Little Nog to walka, którą fani MMA chętnie obejrzą ze względu na historię. Rua wygrał dwa poprzednie pojedynki w PRIDE i UFC. Chociaż Rua wygrał dwa razy, nie patrzy na przeszłość Nogueiry i mówi, że nie wie, co będzie następne po tej walce w sobotę.

„Nie znam swojego kolejnego kroku, ale teraz skupiam się na Rogerio w sobotę. Po tym, nie wiem. Biorę go na spacer, a po walce porozmawiam z moim menadżerem i powiem o moim nowym planie.”

Zapytany o to, co może być następne dla niego po zakończeniu kariery, Brazylijczyk powiedział, że nie wie na pewno, ale jest zainteresowany pracą dla UFC, potencjalnie w podobnej roli jak Antonio Rodrigo Nogueira, który jest ambasadorem UFC w Brazylii.

„Cóż, jeszcze nie wiem. Ale mam już biznes, firmę w Brazylii, z partnerem. Ale tak naprawdę nie chcę prowadzić jej na pełny etat, mam do tego swojego partnera. Więc może mógłbym pracować dla UFC, nie wiem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *