Kategoria | Wyniki gal

Mastre do Combate I – relacja + wyniki

W zeszłym tygodniu swoją inaugurację w Rio de Janeiro miała Mastre do Combate, nowopowstała organizacja MMA stworzona przez Ricksona Gracie.

Galę rozpoczęto od wyświetlenia filmu przypominającego historię rodziny Gracie. Wkrótce potem odbyły się planowane pojedynki między dwoma drużynami z Rio de Janeiro oraz Sao Paulo. Zgodnie z zasadami stworzonymi specjalnie pod tą organizację zawodnicy musieli skończyć przeciwnika za wszelką cenę. Ze wszystkich ośmiu pojedynków jedna tylko walka zakończyła się decyzją.

„Samuraje” z Rio prowadzeni przez trenera Murilo Bustamante początkowo przegrywali 2-0 z zawodnikami z Sao Paulo prowadzonymi przez Francisco Verasa, ale ostatecznie odnieśli zwycięstwo 3-2.

Gala charakteryzowała się wprowadzeniem unikalnego zestawu reguł opracowanych przez Ricksona Gracie. Wszyscy zawodnicy byli ważeni w dniu zawodów i wszyscy zmieścili się w limicie. Tylko jedna walka zakończyła się w pełnym dystansie – pierwsza runda 10 minut, druga runda 5 minut – i decyzja została ogłoszona przez Ricksona Gracie, sędziego „Big” John McCarthy’ego i publiczność.

(SP) – Sao Paulo Team, (RJ) – Rio d Janeiro Team

Pierwszy pojedynek odbył się między Glauke Eugenio e Silva (SP) vs. Jefferson Nunes (RJ). Nie trwało to długo, aby team z Sao Paulo odniósł pierwsze zwycięstwo tego wieczoru. Silva złapał Nunesa w Kimurę i zaledwie po 46 sekundach było po walce.

Dalej, Celso Baldow (RJ) wywinął się z dźwigni na kolano założonej przez Udi Lime (SP), ale w końcu uległ przy duszeniu trójkątnym w 1:52 rundy drugiej.

Team Rio w kolejnej walce odrobił nieco straty w pojedynku Gersona Conceicao (RJ) z Alexandre Nunesem (SP). Pierwsza runda charakteryzowała się słabymi i nieskutecznymi wymianami w stójce, ale piękny takedown Conceicao dał mu przewagę w pierwszej rundzie. Nunes był lepszy w drugiej rundzie jeśli chodzi o stójkę, ale kolejne obalenie Conceicao i kontrola z góry dała mu wyrównanie w tym pojedynku.

Ostatecznie walka zakończyła się przez głosowanie Ricksona Gracie, Johna McCarthy’ego i publiczności. Gracie oraz McCarthy wskazali Conceicao jako zwycięzcę natomiast publiczność głosowała za Nunesem.

W czwartej walce Armando Sapinho (RJ) przeszedł z Kimury do pozycji północ-południe i poddał przez duszenie Thiago Fernandesa Lopesa (SP) w czasie 6:07.

W ostatnim pojedynku dwóch drużyn, Fernando Camolesi (RJ) potrzebował zaledwie 1:17 min aby pokonać skrętówką Kitnera Moure (SP) i tym samym dać swojemu zespołowi z Rio de Janeiro zwycięstwo.

W walce wieczoru Vitor Miranda poddał przez duszenie trójkątne w pierwszej rundzie Eltona Rodriguesa. Zawodnik Team Nogueira na początku bezpiecznie prowadził w stójce po czym przeszedł do ataku dominując swojego przeciwnika.

W pozostałych pojedynkach przed walką wieczoru Robert Petter pokonał Pety Mafforta przez TKO w 7:52 min pierwszej rundy, natomiast Oseias Viana poddał Luciano Correa przez Mata Leo w czasie 4:30 min pierwszej rundy.

Na sam koniec, Rickson Gracie ogłosił, że pierwsza gala Mastre do Combate odniosła sukces.

„Byłem bardzo zadowolony w wyników jakie osiągnęliśmy. Planujemy już kolejną galę, która odbędzie się w styczniu. To będzie początek Grand Prix między zespołami.”

Wyniki walk

Walka wieczoru

Vitor Miranda pok. Eltona Rodriguesa przez poddanie (trójkąt rękoma), runda 1 – 4:23

Walki teamów Rio de Janeiro vs Sao Paulo

Fernando Camolesi pok. Kitnera Moure przez poddanie (skrętówka), runda 1 – 1:17
Armando Sapinho pok. Thiago Fernandesa Lopesa przez poddanie (duszenie północ-południe), runda 1 – 6:07
Gerson da Silva Conceicao pok. Alexandre Nunes Brandao przez niejednogłośną decyzję, runda 2 – 5:00
Udi Lima pok. Celso Baldow przez poddanie (duszenie trójkątne), runda 1 – 1:52
Glauke Eugenio e Silva pok. Jeffersona Nunesa przez poddanie (Kimura), runda 1 – 0:46

Oseias Viana pok. Luciano Correa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1 – 4:30
Robert Petter pok. Pety Mafforta przez TKO (uderzenia), runda 1 – 7:52

suplementy
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 komentarze to “Mastre do Combate I – relacja + wyniki”

  1. Yancza pisze:

    Ciekaw jestem jak ten projekt będzie się rozwijał dalej?

  2. k pisze:

    a tu czasem nie miało być walk na punkty

  3. Maciej pisze:

    same no namey…………..

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

Babilon MMA 16: Rutkowski vs. Runge

Data: 25.09.2020 – DPD Arena, Legionowo – Polska

Bellator Euro Series 8: Edwards vs. Van Steenis

Data: 26.09.2020 – Allianz Cloud, Mediolan – Włochy

UFC 253: Adesanya vs. Costa

Data: 26.09.2020 – Fight Island, Yas Island, Aby Zabi – ZEA

RIZIN 24: Nasukawa vs Tanaka

Data: 27.09.2020 – Saitama Super Arena, Saitama – Japonia

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny

Fight24 na FB i TwitterZaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

Copyright © 2020 SFD S.A..